آمادگی لازم برای مواجهه با پیک ‌جدید کرونا در خوزستان وجود دارد

التزام - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به وضعیت بیماری در کشور و استان، آمادگی لازم برای مواجهه با پیک ‌جدید کرونا در خوزستان وجود دارد.
آمادگی لازم برای مواجهه با پیک ‌جدید کرونا در خوزستان وجود دارد

دکتر فرهاد ابول نژادیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام داروها و تجهیزات بیمارستانی مورد نیاز برای مقابله با ورود پیک جدید بیماری را آماده کرده و از این جهت مشکلی نداریم.

تدارک ۲ هزار تخت بستری برای مواجهه با موج جدید کرونا در خوزستان

وی افزود: در فاز اول ۲ هزار تخت بیمارستانی در خوزستان برای بستری بیماران پیش بینی کرده ایم که تا سه هزار تخت قابل افزایش است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: همچنین حدود ۴۰۰ تخت آی سی یو در فاز اول تدارک دیده شده که توان افزایش این تعداد به ۵۵۰ تخت آی سیو وجود دارد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود در هفته دوم آبان ماه پیک جدید بیماری را داشته باشیم افزود: به لحاظ دستگاه اکسیژن ساز مشکلی نداریم و همه تدارکات لازم در این خصوص لحاظ شده است.

ابول نژادیان با اشاره به اینکه ۶۷ درصد جمعیت هدف استان خوزستان حداقل یک دُز واکسن را دریافت کردند از مردم خوزستان خواست هر چه سریعتر به مراکز تجمیعی مراجعه کرده و واکسن تزریق کنند.

در حال حاضر بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار دُز واکسن در خوزستان تزریق شده که یک میلیون و ۲۲۰ هزار نفر هر ۲ دُز را تزریق کرده اند.

اکنون ۱۲ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۱۵ شهرستان آبی کرونایی هستند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.