دولت نباید تاوان تخلف دلالان را از صادرکننده‌ها بگیرد

التزام - نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به لزوم پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد برای فعال اقتصادی گفت: مشخص است که بازارهای جهانی را به راحتی نمی‌توان به دست آورد و نباید با تصمیمات خلق‌الساعه این بازارها را از دست داد.
دولت نباید تاوان تخلف دلالان را از صادرکننده‌ها بگیرد

سید جواد حسینی‌کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با اشاره به علل افت قیمت سیمان در هفته‌های اخیر گفت: دلیل اصلی افت قیمت سیمان در روزهای اخیر، عرضه‌ آن در بورس بود. البته باید توجه داشت که برای ادامه‌دار بودن این روند باید رصد بعد از عرضه در بورس انجام شود تا از دپوهای بیخودی جلوگیری شده و رانت‌های کاغذی از بین رود تا بدین ترتیب سیمان به دست مصرف‌کننده واقعی برساند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه با اشاره به قطعی برق کارخانجات سیمان در تابستان اظهار داشت: بحث دیگری که برای کارخانجات تولید سیمان مشکل به وجود آورده بود قطعی برق گسترده در تابستان بود که الحمدلله الان مشکل آن‌ها برطرف شده است.

حسینی‌کیا در ادامه با اشاره به اظهار نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص مخالفت با ممنوعیت صادرات سیمان در اوج گرانی این کالا در بازار داخل و لزوم پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد برای فعال اقتصادی گفت: مشخص است که بازارهای جهانی را به راحتی نمی‌توان به دست آورد و نباید با تصمیمات خلق‌الساعه این بازارها را از دست داد. بخش عمده‌ای از گرانی سیمان به دلیل فعالیت دلال‌های داخلی بود که سیمان را به مقدار زیاد خریداری کرده و دپو کردند. دولت باید دست این دلالان را از بازار قطع کند نه اینکه تاوان تخلف دلالان را از فعالان اقتصادی بگیرد.

منبع: فارس

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.