خطر کرونا از سوی برخی مردم خوزستان جدی گرفته نمی‌شود

التزام - فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان با بیان اینکه در شرایط کنونی باید خطر را به مردم منعکس کرد گفت: با وجود اینکه روزانه ۶۰ تا ۷۰ نفر از مردم استان خوزستان به دلیل کرونا جانشان را از دست می دهند اما هنوز برخی از مردم احساس خطر جدی نمی‌کنند.
خطر کرونا از سوی برخی مردم خوزستان جدی گرفته نمی‌شود

ولی اله حیاتی روز سه شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: شرایط استان به لحاظ کرونا همچنان شکننده و نگران کننده است؛ از یک طرف میزان رعایت پروتکل ها در استان کاهش یافته و از سوی دیگر شاهد افزایش موارد ابتلا، بستری و فوت هستیم.

وی اطلاع رسانی عمومی در امر کرونا را بسیار مهم دانست و افزود: در زمینه اطلاع رسانی در خصوص کرونا از طریق فضای مجازی باید تلاش موثرتری صورت گیرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان با بیان اینکه اکنون فضای مجازی در اختیار کسانی است که علیه واکسن کرونا مطلب منتشر می کنند افزود: لازم است در پاسخ به موارد نادرست و شبهات منتشر شده علیه واکسن در فضای مجازی تولید محتوا صورت گرفته و به صورت گسترده نشر داده شود.

وی خطاب به فرمانداران افزود: پشتیبانی از طرح شهید سلیمانی در شهرستان ها لازم است. این طرح باعث کاهش میزان مبتلایان و فوتی ها شده و بیماران شناسایی می شوند. در سطح اهواز اقدامات خوبی در راستای طرح شهید سلیمانی صورت گرفته که باید تقویت شود.

حیاتی گفت: در ستاد استانی اختیاراتی داریم که بر اساس آن فعالیت می کنیم اما اعلام تعطیلی در اختیار ستاد ملی است. افزایش هماهنگی بین دستگاه ها در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

وی افزود: در آبادان اقدامات خوبی در راستای پشتیبانی از طرح شهید سلیمانی و گسترش ظرفیت های درمانی انجام شد که می تواند برای دیگر شهرستان ها الگو باشد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان با بیان اینکه شرایط سنی فوتی های استان خیلی پایین آمده و بعضا شاهد مرگ افراد ۲۵، ۳۰ و ۴۰ سال هستیم گفت: برخی از بیماران کمتر از یک روز در بیمارستان بوده و فوت می کنند. این افراد ابتدا تصور می کردند که یک بیماری جزیی دارند در حالی که اگر زودتر به مراکز درمانی مراجعه می کردند شاید از مرگشان جلوگیری می شد. 

وی با اشاره به اینکه مهمترین عامل برای خروج از وضعیت کنونی واکسیناسیون عمومی است افزود: سهمیه جدید واکسن وارد استان خوزستان شده اما کفاف جمعیت نیست و باید به طور جدی پیگیری کنیم اگرچه عزم دولت بر این است که واردات واکسن را افزایش دهد.

اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونایی هستند.

تاکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار دز واکسن در استان خوزستان تزریق شده است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.