مردم خوزستان با پرهیز از تجمع و دورهمی به کادر درمان کمک‌ کنند

التزام - رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور تاکید کرد: از مردم خوزستان انتظار می رود با پرهیز از تجمع و دورهمی در این شرایط سخت کرونایی کادر درمان را یاری کنند.
مردم خوزستان با پرهیز از تجمع و دورهمی به کادر درمان کمک‌ کنند

دکتر علی قمشی اظهار داشت: ۱۸ ماه درگیر بیماری هستیم و مثل سایر نقاط کشور با تعداد زیادی مریض مواجه ایم اما با این وجود کادر پرستاری و پزشکان شبانه روز پای کار هستند.

وی افزود: برای اینکه بیماری را به خوبی مدیریت کنیم تلاش شده تا بیمارانی که حال عمومی بهتری دارند به صورت سرپایی درمان شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: کمبود پرستار داریم ولی این کمبود به شکلی نیست که شرایط بحرانی باشد و از این لحاظ دچار مشکل شویم.

وی افزود: لازم است که مردم رعایت پروتکل های بهداشتی و از جمله ماسک زدن را جدی بگیرند تا عملا مجبور نشویم در شرایط بحرانی قرار بگیریم.

اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونایی هستند.

عادی انگاری و کاهش سطح حساسیت مردم نسبت به همه گیری کرونا به عنوان یک آفت از عوامل اصلی و موثر در موج جدید شیوع ویروس است.

اکنون بیش از ۵۰ درصد موارد بیماری در استان خوزستان ناشی از نشست های خانگی است. تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.