کاهش ۶ درصدی تولید برق در خوزستان

التزام - مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه میزان برق تولیدی استان خوزستان در چهار ماه نخست سال جاری کاهش ۶ درصدی را نشان می دهد گفت: در این مدت میزان انرژی مصرفی در این استان حدود ۱۳ درصد افزایش داشته است.
کاهش ۶ درصدی تولید برق در خوزستان

فرامرز شادفر با اشاره به میزان برق تولیدی در چهار ماه نخست سال جاری در خوزستان اظهار داشت : ۱۵ هزار و ۲۰۵ گیگاوات ساعت در چهارماهه نخست جاری در خوزستان برق تولید شده که در مقایسه با سال قبل، کاهش ۶ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: از این میزان تولید ۳۳.۷ درصد به وسیله نیروگاه های برقابی، ۶۴.۹ درصد توسط نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی و ۱.۴ درصد برق تولیدی نیروگاه های تولید پراکنده بوده است.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: از ۹ هزار و ۸۶۰ گیگاوات ساعت برق تولیدی نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی ؛ سهم نیروگاه های بخش دولتی رامین و ماهشهر ۴۲ درصد و سهم نیروگاه های بخش خصوصی شامل زرگان، آبادان، خرمشهر، شهدای پیروز بهبهان و فجر ۵۸ درصد بوده است.

شادفر با بیان اینکه پیک تیر ماه ۱۴۰۰ به میزان هشت هزار و ۴۸۹ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار سال قبل ۱.۳۲ درصد رشد داشته است افزود: انرژی مصرفی در این بازه زمانی ۱۶ هزار و ۵۵۶ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۱۳ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

وی تاکید کرد: به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی و با توجه به رشد بسیار بالای بار و انرژی مصرفی، مدیریت مصرف برق و جابجایی مصارف غیر ضروری از ساعات اوج مصرف (ساعت ۱۴ تا ۱۸ و ۲۱ تا ۲۲ ) به سایر ساعات شبانه روز از سوی کلیه مصرف کنندگان لازم و ضروری است.

بر اساس این گزارش، ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق خوزستان در بخش انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات بوده که از این مقدار ظرفیت منصوبه بخش آبی هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و بخش حرارتی پنج هزار و ۲۷ مگاوات است. ظرفیت منصوبه بخش DG (تولید پراکنده) در خوزستان نیز ۱۳۹ مگاوات است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.