افزایش ۴.۵ برابری فوتی‌های کرونا در خوزستان

التزام - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش ۴.۵ برابری موارد مرگ ناشی از کرونا در استان خوزستان نسبت به دو هفته گذشته خبر داد.
افزایش ۴.۵ برابری فوتی‌های کرونا در خوزستان

دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: این روزها کرونا چهره کریه و زشت خود را به مردم خوزستان نشان داده است. آمار کشوری ترسناک است؛ هر دو ثانیه شیپور هشدار ابتلای یک نفر و هر دو دقیقه مرگ یک نفر اعلام می‌شود.

وی افزود: اگر بخواهم به زبان آمار صحبت کنم عمق فاجعه بیشتر روشن می‌شود؛ در استان خوزستان در فاصله ۱۴ روز، موارد بیماری از یک هزار و ۳۸۶ نفر به سه هزار و ۱۴۰ نفر رسیده یعنی ۲.۵ برابر شده است. موارد بستری نیز یک و نیم برابر و موارد مرگ از تک رقمی به دو رقمی رسیده یعنی حدود ۴.۵ برابر شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: این آمار، نشان‌دهنده رشد شتابان بیماری در خوزستان است.

وی با اشاره به علل وقوع این شرایط بیان کرد: افزایش حضور در اجتماعات، مسافرت‌ها و کاهش شدید پروتکل‌های بهداشتی منجر به وقوع این شرایط شده است.

علوی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: در حال حاضر در استان خوزستان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۷۰ درصد به ۴۵ درصد رسیده است. این آمار در مناطق مرکزی حدود ۶۰ درصد و در حاشیه شهر و بازارچه‌ها کمتر از ۱۰ درصد است.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.