ماهیان کارون تشنه اند

التزام - مدیرعامل شرکت ماهی کارون بر حمایت از سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت: شرکت ماهی کارون برای تولیدات کشاورزی، دامداری و پرورش ماهی به آب نیاز دارد و در صورت عدم تخصیص آب، کشاورزی نابود و هزاران ماهی و حتی دام در شرکت تلف می شوند.
ماهیان کارون تشنه اند

ناصر مزرعاوی با بیان اینکه شرکت پرورش ماهی کارون در سال ۱۳۶۸ در مساحت ۹۱۶ هکتار توسط کشت و صنعت کارون احداث شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۱۳۹۶ ما پس از تصدی شرکت، آن را از حالت تک قطبی خارج کرده و اقدام به کشت گندم، کلزا، شلتوک، نخل و راه‌اندازی دامداری سنگین و سبک در کنار کار پرورش ماهی کردیم.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که برخی از بیرون برای شرکت ایجاد می کنند متاسفانه از ۱۳ اردیبهشت سالجاری تاکنون اجازه ورود به شرکت را نداشته ام.

مزرعاوی با بیان اینکه عدم ورود مدیرعامل به شرکت، سبب افزایش مشکلات و همچنین عدم رفع نواقص موجود در شرکت شده است، ادامه داد: کشت و صنعت و بانک کشاورزی هیچگونه اقدام مثبتی برای شرکت نکردند و تنها نماینده ای در مجموعه مستقر کردند که عملا کار خاصی انجام نمی دهد.

مدیرعامل شرکت ماهی کارون تصریح کرد: کشاورزی شرکت به طور کامل تعطیل، دام ها مریض و تولید ماهی به میزان ۵۰ درصد متوقف شده، که حاصل برخی فشارها و سیاست های غلط در قبال شرکت ماهی کارون است.

وی همچنین تاکید کرد: متولیان طرح آبیاری کارون بزرگ اعلام کرده اند شرکت ماهی کارون و کشت و صنعت زیرمجموعه ما است، بنابراین آب فقط به کشت و صنعت اختصاص یابد چراکه ماهی کارون به آب نیاز ندارد.

این سرمایه گذار با اظهار اینکه شرکت ماهی کارون با کمبود آب جدی مواجه است، گفت: کمبود آب در شرکت به گونه ای است که ماهی ها در معرض خطر قرار گرفته اند و در صورت عدم تامین آب و ادامه این روند، احتمال تلف شدن هزاران ماهی وجود دارد.

مزرعاوی تصریح کرد: در چند ماه گذشته که اجازه ورود به مدیرعامل داده نشده، غلات، کود شیمیایی برای کشاورزی و همچنین خوراک برای دام ها و ماهی ها خریداری نشده که در صورت ادامه این روند، شرکت به همان شکل قبل از واگذاری تبدیل می شود.

 وی با اشاره به اینکه شرکت تا پیش از واگذاری زیان‌ده بوده است، افزود: در طول مدت اخیر تلاش ها و برنامه ریزی های بسیاری شد تا شرکت به سوددهی برسد، اما متاسفانه سنگ اندازی هایی صورت گرفته که شرکت به سمت سقوط و زیان‌دهی هدایت می شود.

مدیرعامل شرکت ماهی کارون گفت: گندم ها پس از برداشت، به تعاونی روستایی تحویل داده شد اما کشت و صنعت در نامه ای به تعاونی روستایی می گوید حق پرداخت پول گندم به شرکت ماهی کارون را ندارید و متاسفانه پول ما بلوکه شده، در حالی که کشت و صنعت حق چنین کاری را ندارد.

وی در ادامه مطلب فوق، عنوان کرد: این پول باید صرف خوراک و نگهداری ماهی ها و دام و همچنین بخش کشاورزی شرکت می شد اما اجازه دسترسی به پول خودمان را هم ندادند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.