توافق برای ورود ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور توسط هلال احمر

التزام - مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از توافق برای ورود ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور توسط هلال احمر با همکاری و هماهنگی‌ بین سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف خبر داد.
توافق برای ورود ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور توسط هلال احمر

علیرضا عسکری اظهار کرد: در راستای انجام وظایف مجموعه در دوران پاندمی کرونا اقدام به تشکیل کارگروه تخصصی برای تأمین واکسن کرونا کردیم و پس از برقراری تعامل و هماهنگی‌های لازم با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو کشور، تأییدیه‌های لازم برای شرکت بازرگانی سها کیش وابسته به سازمان تدارکات پزشکی برای انجام مذاکره و نهایی کردن قرارداد خرید واکسن از منابع معتبر بین المللی در فروردین ماه ۱۴۰۰صادر شد.

عسکری تصریح کرد: با همکاری و هماهنگی‌های فیمابین سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور هدف و سازمان تدارکات پزشکی توافق برای تأمین ده میلیون دوز واکسن کرونا نهایی شد.

وی ادامه داد: پس از نهایی شدن توافق درباره واردات واکسن کرونا، سازمان تدارکات پزشکی با ایجاد بستر مناسب و همچنین انجام ساز و کارهای داخلی و بین المللی، تاکنون در هفت پارت جداگانه موفق به واردات ۸ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن کووید ۱۹ شده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این هفت محموله تنها طی دو ماه گذشته وارد کشور شده و به محض ورود، تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است و همچنین پیش­ بینی می­شود این رقم در آینده نزدیک به سقف ده میلیون دُز برسد.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.