رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: احتمال ورود موج جدید کرونا به خوزستان وجود دارد

التزام - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به وضعیت قرمز استان‌های همجوار و افزایش میزان مراجعه آنها به مراکز بهداشتی و درمانی، احتمال ورود موج جدید کرونا به خوزستان وجود دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: احتمال ورود موج جدید کرونا به خوزستان وجود دارد

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان بامداد دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: برای جلوگیری از انتشار بیماری از هم‌ استانی‌ها تقاضا داریم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه تاکنون مورد تایید شده ای از ویروس کرونای دلتا در خوزستان نداشته ایم افزود: البته موارد مشکوک به کرونا دلتا داشته‌ایم و نمونه‌ها را به آزمایشگاه مرجع ارسال کردیم اما هیچکدام از آنها تایید نشدند.

بستری روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی خوزستان

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از بستری شدن روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان خبر داد و افزود: امیدواریم با همراهی مردم روند بیماری در استان افزایشی نشود.

ورود ۸۰ هزار دوز واکسن به خوزستان
 
وی افزود: حدود ۸۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد استان خوزستان شده و تلاش می‌کنیم روند واکسیناسیون را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

ابول نژادیان با بیان اینکه تاکنون حدود ۴.۵ درصد از جمعیت خوزستان در مقابله کرونا واکسینه شده اند افزود: از روز ۲۱ تیرماه افراد بالای ۶۵ سالی که تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند، می‌توانند به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال را تا آخر هفته جاری به پایان برسانیم تا از اول هفته آینده، واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال را آغاز کنیم.

۲۵ درصد افراد بالای ۷۰ سال خوزستان اقدام به تزریق واکسن نکرده اند

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵ درصد افراد بالای ۷۰ سال استان اقدام به دریافت واکسن نکرده‌اند گفت: از این افراد درخواست می‌کنیم هر چه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

در حال حاضر سه شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان نارنجی و ۱۰ شهرستان زرد کرونایی هستند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.