ایران ظرفیت تبدیل به هاب دریایی و بندری خاورمیانه را دارد

التزام - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در صورت رفع تحریم‌ها و برخی چالش های داخلی، افق روشنی برای حوزه دریایی و بندری در پیش است.
ایران ظرفیت تبدیل به هاب دریایی و بندری خاورمیانه را دارد

مجتبی یوسفی با بیان اینکه حمل و نقل دریایی کشور در دوران تحریم و کرونا، همچون مجاهدان خاموش تلاش کردند و به رغم تمامی مشکلات، برای تامین اقلام مورد نیاز و کالاهای اساسی مردم زحمت بسیاری کشیدند، اظهار داشت: فعالان حمل و نقل دریایی ایران در فضایی مظلومانه، از خودگذشتگی کردند و سلامت خود را به خطر انداختند تا اقتصاد ایران را زنده نگه دارند و مایحتاج مردم را تامین کنند.

وی با اشاره به اینکه تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکایی ها، طی چند سال گذشته فعالیت شرکت های کشتیرانی را در راستای تردد به ایران سخت کرده است، گفت: در حوزه بندری نیز تحریم ها اثر گذار بوده و به طور مثال در بخش خرید و تامین تجهیزات مشکلات عدیده ای به وجود آمده تا بنادر ایران نتوانند از مدرن ترین امکانات برخوردار باشند.

وی ادامه داد: از عبارت تحریم های فلج کننده در رابطه با تحریم آمریکایی ها استفاده می شود و آن ها حتی در رابطه با سلامت مردم نیز تحریم های خود را دریغ نکرده اند، بنابراین در چنین شرایطی که حمل و نقل دریایی نیازمند ارتباط همه جانبه با کشورهای منطقه ای و بین المللی است، شرایط برای حوزه بندری و دریایی کشور سخت شده است و با رشادت فعالان این حوزه توانسته ایم، حداقل نیاز کشور را تامین کنیم.

یوسفی با بیان اینکه ایران می تواند در حوزه بنادر هاب منطقه باشد و به بهترین شکل توسعه بنادر خود را رقم بزند، تصریح کرد: بنادر ایران از موقعیت سوق الجیشی و استراتژیک فوق العاده ای در منطقه برخوردار است و به آب های آزاد دسترسی دارد، لذا بایستی از این موقعیت برای بهره مندی بیشتر از بنادر استفاده کرد.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.