۲هزار میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی پل آزادی خرمشهر

التزام - شهردار خرمشهر مرمت و بازسازی پل قدیم ( پل آزادی ) این شهر را لازم و ضروری دانست و گفت:برای تعریض و بازسازی این پل بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
۲هزار میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی پل آزادی خرمشهر

منصور علوانی  اظهار داشت: پل آزادی خرمشهر به دلیل قدمت و فرسودگی پایه‌ها و شرایط خاص توانایی تردد خودروهای سنگین را ندارد لذا لازم است برای بازسازی،محکم سازی و مرمت آن در سطح کلان چاره‌اندیشی شود.

وی با بیان اینکه پایه‌های پل آزادی ترک خورده ، فرسوده و خطرساز شده اند افزود: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از تردد خودروهای سنگین به مدیریت بحران استان گزارش لازم ارسال شده است.

علوانی اظهار داشت: طرح مطالعاتی تعریض و مرمت پل آزادی خرمشهر از سوی منطقه آزاد اروند پیش‌بینی شده است ولی متاسفانه تاکنون برای اجرای عملیات اقدامی انجام نشده است.

وی خواستار همکاری پلیس راهور برای جلوگیری از تردد خودروهای سنگین از پل آزادی شد و گفت:با توجه به وضعیت نگران کننده پل استقرار نیروی راهور برای جلوگیری از تردد خودروهای سنگین از پل آزادی و هدایت آنها به سمت پل یادگار امام ضروری است.

️فرمانده انتظامی خرمشهر نیز با اشاره به انتشار کلیپی در فضای مجازی در خصوص تخریب و سرقت یکی از پایه‌های پل قدیم خرمشهر گفت: با انتشار خبر تخریب و سرقت یکی از پایه‌های پل آزادی(قدیم) خرمشهر موضوع سریعا توسط کارشناسان انتظامی مورد بررسی میدانی قرار گرفت که برابر تصاویر موجود پایه پل مذکور به علت بار وارده و فرسودگی دچار ریزش پوشش بتنی شده است.

سرهنگ فرشاد کاظمی افزود: در سایر نقاط این پل نیز که دسترسی به آن امکان پذیر نمی‌باشد به دلیل شرایط آب و هوای و قدمت بالا فرسوده شده و هیچ گونه تخریب یا سرقتی در این خصوص صورت نگرفته است.

شهرستان خرمشهر دارای پل آزادی معروف به پل قدیم و پل شهید جهان آرا بر روی رودخانه کارون می‌باشد که این ۲ پل به خصوص پل قدیم توان ترافیکی خودروهای سنگین را ندارد.
علاوه بر این پل شناور منطقه منیخ خرمشهر که پس از جنگ بر روی رودخانه کارون احداث شده بود، پس از مدتی به دلیل فرسودگی و برای جلوگیری از بروز حوادث جمع آوری شد.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.