کمبود کامیون برای حمل و نقل نهاده‌های دامی در خوزستان

التزام - مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: با توجه به اینکه در فصل برداشت صیفی‌جات و غلات در استان‌های دیگر قرار داریم، فعلا به صورت مقطعی با کمبود کامیون برای حمل و نقل نهاده‌های دامی مواجه هستیم.
کمبود کامیون برای حمل و نقل نهاده‌های دامی در خوزستان

حمید بدوی در خصوص آخرین وضعیت توزیع نهاده‌های دامی در خوزستان اظهار کرد: سهمیه نهاده‌های دامی هر استان مشخص است و در انبارهای همان استان ذخیره و توزیع می‌شود.

وی با اشاره به دلیل جابه‌جایی نهاده‌ها بین استان‌ها افزود: اگر در یک مقطع زمانی، میزان نهاده دامی تخلیه‌شده در انبارها زیاد باشد، میزان نهاده مازاد به استان‌هایی که با کمبود نهاده مواجه می‌شوند، ارسال می‌شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: در سال گذشته به غیر از یک کشتی که نهاده جو را در استان خوزستان تخلیه کرد، مابقی جو مورد نیاز خوزستان از استان‌های شمالی تهیه شد.

بدوی با اشاره به قیمت نهاده‌ها نیز تصریح کرد: قیمت نهاده‌ها در سال جاری تغییری نداشته است و همان قیمت مصوب کل کشور است و تنها هزینه کرایه‌های حمل و نقل با توجه به مسافت، در قیمت‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن نهاده دامی در بندر امام خمینی موجود است، افزود: در حال حاضر موجودی نهاده‌های دامی در خوزستان خوب است و از نظر موجودی نهاده دامی کمبودی نیست و تنها برای حمل و نقل این میزان نهاده به انبارها مشکل وجود دارد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: با توجه به اینکه در فصل برداشت صیفی‌جات و غلات در استان‌های دیگر قرار داریم، فعلا به صورت مقطعی با کمبود کامیون برای حمل و نقل نهاده‌های دامی مواجه هستیم.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.