ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۳۹۷ تسهیل شد

التزام - مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با توجه به تشکیل کمیته و جلسات مختلف برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ بخش زیادی از مشکلات صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ در حوزه ایفای تعهدات ارزی رفع شده است.
ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۳۹۷ تسهیل شد

به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران احسان قمری گفت: با توجه به تشکیل کمیته ذیل بند ۲ بخش الف بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ و برگزاری منظم جلسات این کمیته بخش زیادی از مشکلات صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ در حوزه ایفای تعهدات ارزی رفع شده است.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: تعدادی از صادرکنندگان سال۱۳۹۷که واجد تعهد ارزی حاصل از صادرات هستند، نسبت به ثبت سفارش واردات در چارچوب اولویت‌های اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کرده‌اند و برخی کالاهای وارداتی آنان در گمرکات کشور موجود بوده که لازم است در خصوص رفع تعهدات این گروه از صادرکنندگان با توجه به ضرورت تسهیل‌گری در این حوزه اقدام شود.

دبیر کمیته اقدام ارزی گفت: برخی از صادرکنندگان نیز درخواست احراز ارز حاصل از صادرات سال ۹۷خود  را ارائه کرده‌اند که در صورت تایید کمیته این گروه از صادرکنندگان نیز قادر خواهند بود بر اساس رویه‌های اعلامی تعهدات ارزی خود را ایفا کنند.

منبع: فارس

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.