وزیر نیرو اعلام کرد:تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده

التزام - وزیر نیرو گفت: طرح تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده که از سال ۱۳۹۸ مطرح شده و مصوبه شورای اقتصاد را نیز دریافت کرده، اکنون در مراحل اجرایی قرار دارد.
وزیر نیرو اعلام کرد:تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده

«رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه درباره علت تعویق در اجرای طرح تعویض یک میلیون کولرگازی فرسوده، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کار در حال پیگیری است، در مقطعی نیاز بود که طرح مجددا به شورای اقتصاد برگردد تا اصلاحیه‌ای که برای اجرای کار نیاز بود، صورت گیرد.

وی ادامه داد: اصلاحیه لازم انجام شده و شورای اقتصاد مصوبه لازم را داده است و این کار در مراحل اجرایی قرار دارد، اگرچه جزییات آن را باید از مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق جویا شد.

اردکانیان درباره اجرایی شدن این طرح در تابستان امسال نیز گفت: بعید می‌دانم، زیرا باید طرح به مناقصه گذاشته شود.

تلاش برای اصلاح نظام تعرفه‌گذاری آب، برق و گاز

وزیر نیرو درباره اصلاح نظام تعرفه گذاری آب و برق و گاز گفت: وزارت نیرو و وزارت نفت آیین‌نامه اجرایی پیشنهادی مشترک خود برای اصلاح تعرفه‌گذاری آب، برق و گاز را مطابق قانون به سازمان برنامه و بودجه ارسال کردند.

وی ضمن اشاره به بندی از تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مبنی بر اصلاح نظام تعرفه‌گذاری آب، برق و گاز، ادامه داد: با توجه به اینکه برای این کار، مهلت یک ماهه تعیین شده بود، هم وزارت نیرو و هم وزارت نفت در مدت تعیین شده، آیین نامه اجرایی را به سازمان برنامه و بودجه ارسال کردند.

اردکانیان افزود: مرجع عرضه آیین‌نامه‌های اجرایی احکام قانون بودجه، سازمان برنامه است و در برخی موارد، این سازمان راسا اقدام به صدور آیین‌نامه می‌کند و در مواردی به حکم قانون، سایر دستگاه‌ها پیشنهاد خود را به سازمان برنامه و بودجه ارائه می‌دهند.

وزیر نیرو گفت: براین اساس ما پیشنهادهای خود را به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده ایم و امید است در قالب تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ شاهد اصلاح نظام تعرفه‌گذاری آب و برق باشیم.

سال ۱۳۹۸ مصوبه طرح تعویض یک میلیون کولر گازی از سوی شورای اقتصاد مصوب و برای اجرا ابلاغ شد و براساس این مصوبه شورای اقتصاد، مجوز طرح جایگزینی یک میلیون کولر گازی فرسوده با کولرهای گازی راندمان بالا در شهرستان‌هایی که دارای تعرفه برق مناطق گرمسیر یک هستند، از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در دی ماه پارسال ابلاغ شد.

قرار است،  انتخاب سازندگان داخلی کولرهای گازی پربازده و کم مصرف بر اساس استانداردهای مدنظر انجام شود.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.