پرداخت ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات به آسیب دیدگان سیل ۹۸ خوزستان

التزام - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به متقاضیان آسیب دیده از سیل ۱۳۹۸ در این استان پرداخت شد.
پرداخت ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات به آسیب دیدگان سیل ۹۸ خوزستان

رضا عبداللهی اظهار داشت: دلیل عدم پرداخت تسهیلات بانکی به تعدادی از آسیب دیدگان مسائلی مانند عدم تکمیل پرونده و یا عدم مراجعه به بانک است.

وی با اشاره به آبگرفتگی آذر سال ۱۳۹۹  اهوازتصریح کرد: مجموع واحدهای مسکونی آسیب دیده از این آبگرفتگی ۶ هزار و ۶۵۰ واحد است که از این تعداد سه هزار و ۸۶۰ واحد احداثی (بازسازی کامل) و ۲ هزار و ۸۶۴ واحد دیگر تعمیری هستند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان ادامه داد: متقاضیان ۶ هزار و ۸۹۱ واحد مسکونی شامل واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی به بانک معرفی شده اند و  از این تعداد قرارداد یک هزار و ۵۵۴ متقاضی با بانک منعقد شد.

وی بیان کرد: تاکنون مبلغ یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای شهرهای اهواز، ماهشهر، کارون، هندیجان، بندرامام خمینی و چمران پرداخت شده است.

سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ سیل مناطق مختلفی از چند شهرستان خوزستان را درگیر کرد که باعث خسارت به واحدهای مسکونی، تولیدی و کشاورزی شد.

در آذر ماه سال ۱۳۹۹ نیز بر اثر بارش شدید باران، بالازدگی فاضلاب و عدم دفع آب های سطحی اغلب شهرستان های خوزستان از جمله اهواز، کارون، ماهشهر و شهر بندرامام خمینی دچار آبگرفتگی و خسارت شدند.

منبع : ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.