جشن زبان مادری و تکریم مقام زن عرب در اهواز برگزار شد+تصاویر

التزام – «موسسه ی الحره» برای پنجمین سال متوالی جشن زبان مادری با هدف تکریم زنان عرب و تقدیر از بانوان برجسته و فعال در زمینه های مختلف فرهنگی هنری استان را در سالن سینما هلال اهواز برگزار کرد.
جشن زبان مادری و تکریم مقام زن عرب در اهواز برگزار شد+تصاویر

 

 

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله توسط علی موسوی و نواختن سرود جمهوری اسلامی آغاز شد و با دعوت از شاعر سید سعید شریفی شکل رسمی به خود گرفت.

تکنوازی پیانو توسط زهرا حمیداوی، ویولن توسط مائده موسوی و دف توسط فاطمه زهرا نواصر و سپس نوازندگی گیتار دختران کم بینا و هنرمند حمیده سواری، عسل ناصری و مبینا کریمیان حضار را به وجد آورد.

در ادامه دختران و پسران گروه سرود ریحانه گلدشت اهواز و گوریه از توابع شوشتر بر روی صحنه رفتند و با نمایش موزیکال و ترانه های نوستالوژیک لحظات شاد و به یادماندنی را خلق کردند.

قصه گویی و قصه خوانی توسط فاطمه تمیمی و همچنین دعوت از بانوانی از ۴ نسل مختلف بخش دیگری از مراسم بود.

سپس زینب محمداوی مجری مردمی و مشهور استان از زحمات احمد بیت سیاح مدرس و آهنگساز، امل چعب مسئول طراحی و دوخت لباس، مالک فاضلی فیلمبردار، شرکت تشریفات امین، گلسرای داودی و اصحاب رسانه تشکر کرد و از نبود منابع مالی حمایت کننده مراسم، عدم همکاری افراد و موسساتی که قول مساعدت داده بودند وهمچنین ضعف نور سالن گله مندی کرد.

در پایان از منیره علوی مترجم و مدرس، سهام سجیراتی گردآورنده اولین کتاب کودک «هیله ی رمانه»، فاطمه تمیمی فعال در زمینه ترویج شعر، قصه خوانی و ترانه عربی و خانم وسیله بوعذار که تحصیل را از کلاسهای نهضت سوادآموزی تا دانشگاه را پیش برد و بعلت کسالت در مراسم غایب بود با تقدیم لوح، تندیس و هدایایی تقدیر بعمل آمد. منیره علوی مترجم، مدرس و فعال در زمینه کتابخوانی و مترجم ۱۵ کتاب کودک از فارسی به عربی که در دست چاپ و انتشار هستند می باشد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.