شناسایی علت ناباروری و درمان بیماری‌های قلبی با پزشکی شخصی

عضو هیئت موسس مرکز تحقیقات پزشکی شخصی، به تاثیر بهره‌مندی از پزشکی شخصی در درمان بیماری‌هایی مانند سرطان، مشکلات قلبی و عروقی و ناباروری، تاکید کرد.
شناسایی علت ناباروری و درمان بیماری‌های قلبی با پزشکی شخصی

سیدمسعود هوشمند، در آستانه برگزاری سومین کنگره بین‌المللی پزشکی شخصی ایران، گفت: این کنگره ۲۴ تا ۲۶ بهمن ۹۷ با محوریت سرطان، بیماری‌های قلب و عروق، نازایی و باروری در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدرا در تهران برگزار می‌شود.

استاد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری، افزود: در پزشکی شخصی بر حسب ژنتیک هر فرد داروی مناسب با دوز مناسب برای فرد انتخاب می‌شود.

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی عروقی که از مشکلاتی است که آمار آن طی سال‌های گذشته گسترش یافته است، ادامه داد: بیماری‌هایی همچون سرطان، نازایی و قلبی عروقی در بروز آن ژنتیک و شرایط محیطی تأثیرگذار است که با توجه به پزشکی شخصی می‌توان اقدامات موثر را در پیشگیری و درمان مناسب افراد انجام داد.

وی گفت: از طریق پزشکی شخصی می‌توان اطلاع یافت که چقدر فرد امکان بروز سرطان دارد و در صورت ابتلا تشخیص زودهنگام و درمان به موقع و مناسب که سازگار با بدن آن بوده و بهترین نتیجه را به همراه دارد پیشنهاد داد.

هوشمند گفت: نازایی نیز امروزه بسیاری از زوج‌ها را گرفتار کرده و زنان از طریق سقط مکرر یا عدم موفقیت در روش‌های درمان و ناباروری همچون IVF و…، دچار ناباروری می‌شوند که با بررسی ژنتیکی دقیق می‌توان دلیل را پیدا کرد و راه‌حل را نشان داد.

وی با اشاره به اینکه سقط در سه ماهه اول بیشتر ناشی از اختلالات کوروموزمی و در سه ماهه دوم به علت ترومبوز است، خاطرنشان کرد: با بررسی ژنتیکی می‌توان دلیل مشکل و درمان مناسب را انجام داد.

این استاد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری گفت: در مورد بیماری‌های قلبی موضوع فارماکوژنومیک مؤثر است و با استفاده از این مسئله می‌توان داروی مناسب را برای بیمار پیشنهاد کرد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.