یک مشتری آمازون ۱۷۰۰ فایل صوتی شخصی متعلق به کاربر اسپیکر هوشمند الکسا را به اشتباه دریافت کرد

پس از آنکه مردی در آلمان با استناد به یک قانون مصوب اتحادیه اروپا از آمازون خواست اطلاعات ثبت‌شده خود را در سرورهای این شرکت مشاهده کند، 1700 فایل صوتی متعلق به یک کاربر اسپیکر هوشمند الکسا را به اشتباه دریافت کرد.
یک مشتری آمازون ۱۷۰۰ فایل صوتی شخصی متعلق به کاربر اسپیکر هوشمند الکسا را به اشتباه دریافت کرد

وی که نامش فاش نشده است در این خصوص به یک مجله آلمانی گفت: «از این وضع خیلی تعجب کردم چون از سرویس الکسا که آمازون آن را عرضه می‌کند استفاده نمی‌کنم؛ چه برسد به یک ابزار مجهز به الکسا. پس به طور تصادفی به بعضی از آن فایل‌ها گوش کردم و هیچیک از آن‌ها را تشخیص ندادم.»

بررسی این فایل‌های صوتی، صدای مردی را در اختیار شنونده می‌گذارد که در بسیاری از بخش‌های خانه‌اش در حال صحبت است. صدای یک زن هم در برخی از فایل‌ها شنیده می‌شود.

یک سخنگوی آمازون در گفتگو با رویترز دلیل بروز این اشکال را «یک خطای انسانی» و «موردی نادر» عنوان کرد.

شرکت‌های گوگل و آمازون سوابق مکالمه‌هایی را که کاربرانشان با دستیارهای صوتی انجام می‌دهند در سرورهای خود حفظ می‌کنند. گرچه کاربران می‌توانند با مراجعه به وبسایت این شرکت‌ها این سوابق را پاک و حذف کنند، گسترش تدریجی درز اطلاعات شخصی کاربران دستیارهای صوتی نگرانی‌ها را درباره حفظ حریم شخصی افراد افزایش داده است.

پس از آنکه مردی در آلمان با استناد به یک قانون مصوب اتحادیه اروپا از آمازون خواست اطلاعات ثبت‌شده خود را در سرورهای این شرکت مشاهده کند، ۱۷۰۰ فایل صوتی متعلق به یک کاربر اسپیکر هوشمند الکسا را به اشتباه دریافت کرد.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.