ظرفیت تولید محصول فروآلیاژ ایران افزایش یافت

استاندار خوزستان گفت: با آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری فاز دوم کنساتره سنگ آهن اندیمشک ظرفیت تولید محصول فروآلیاژ ایران افزایش یافته است.
ظرفیت تولید محصول فروآلیاژ ایران افزایش یافت

غلامرضا شریعتی در آئین آغاز عملیات اجرایی فاز دوم کنساتره سنگ آهن اندیمشک اظهار داشت: برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی در کشور تلاش، برنامه‌ریزی و اقدامات خوبی آغاز و اجرا شده است.

وی با اشاره به استعدادهای نوجوانان و جوانان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف افزود: ظرفیت‌ها و استعدادهای خوزستان و رشادت‌های این مردم، برای دفاع از کشور و انقلاب بر کسی پوشیده نیست و به همین جهت باید با تاکید بر توسعه زیر ساخت‌ها به دنبال توسعه استان و شاد کردن دل و قلب مردم خوزستان بود.

استاندار خوزستان با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، عنوان کرد: در دوران تحریم، باید از تولید و فعالین این حوزه بیش از گذشته حمایت و با در نظر گرفتن مشوق‌های مختلف از کار آفرینی در استان حمایت و پشتیبانی کرد و امکان رشد صنایع کوچک در توسعه خوزستان و ایجاد اشتغال را بیش از گذشته و متناسب با نیازهای استان و کشور در نظر گرفت.

وی با اشاره به لزوم حفظ ارتباط اقتصادی مناسب با کشورهای مختلف جهان در دوران تحریم، گفت: در دوران تحریم سیاست‌های ما باید به نحوی باشد که از تصمیمات دشمن کم‌تر تأثیر و آسیب ببینیم و علاوه بر این، میزان وابستگی اقتصادی ما نیز به حداقل برسد.

شریعتی بیان کرد: استان خوزستان در دوران تحریم باید با تکیه بر داشته‌های خود در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارد که این موضوع با حمایت از شهرک‌های صنعتی و تولید کنندگان این استان، امکان تحقق دارد و به همین جهت برای توسعه و گسترش خدمات این حوزه تلاش و برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به این که صنعت کشور در حوزه تولیدات محصولات فرو آلیاژ تاکنون به خارج از کشور وابسته بوده است، تصریح کرد: با آغاز عملیات اجرایی وبهره برداری از فاز دوم کنساتره سنگ آهن اندیمشک، ظرفیت تولید محصول فرو آلیاژ ایران افزایش یافته است.

اعتبار اختصاص یافته برای عملیات اجرایی واحدهای تولیدی فروآلیاژ و هم چنین فاز دوم کنستانتره سنگ آهن اندیمشک، ۲۰۰ میلیارد ریال بوده و با بهره برداری از آن ۴۰۰ فرصت شغلی مستقیم و ۱۵۰۰ فرصت شغلی غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

منبع:تسنیم

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.