طرح مقابله با آلاینده‌های هوا در استان خوزستان اجرا می‌شود

استاندار خوزستان گفت: طرح مقابله با آلاینده‌های هوا با هدف توسعه خدمات زیست محیطی در استان خوزستان اجرا می‌شود.
طرح مقابله با آلاینده‌های هوا در استان خوزستان اجرا می‌شود

غلامرضا شریعتی  در آیین کلنگ زنی پارک یک هزار هکتاری کوثر اندیمشک در جاده کرخه، اظهار داشت: امروز برای توسعه استان و تقویت نشاط اجتماعی در خوزستان، تلاش وبرنامه ریزی جدی شده است.

وی با بیان این دست‌هایی در استان خوزستان به دنبال بزرگ‌نمایی مشکلات و ناامید کردن شهروندان از خدمات اجرا شده هستند، افزود: بزرگ نمایی مشکلات و تاکید بر محرومیت‌های استان، روح نا امیدی را در جامعه تزریق می‌کند به همین جهت باید از این اقدامات جلوگیری و زمینه برای رفع مشکلات استان با تاکید بر تقویت نشاط اجتماعی فراهم کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به پیشرفت‌های خوزستان در عرصه‌های مختلف عمرانی، عنوان کرد: در طول سال‌های اخیر استان خوزستان در زمینه‌های مختلف از برخی استان‌های کشور جلوتر بوده و اقدامات خوبی در جهت پیشرفت استان طراحی و به اجرا رسیده است.

وی با بیان این که در استان‌هایی که توسعه عمرانی از خوزستان کم‌تر است اما اخبار منفی منعکس نمی‌شود، گفت: انعکاس شایسته داشته‌ها و ظرفیت‌های استان در زمینه‌های مختلف به منظور امیدبخشی به مردم و نا امید کردن دشمنان در تحقق برنامه‌هایشان؛ مهم و ضروری است.

شریعتی با اشاره به برخی مشکلات استان خوزستان، بیان کرد: باید با توجه به زیرساخت‌ها و ایجاد بستر لازم برای توسعه استان، برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف انجام شود و طرح‌های نیمه تمام را با شتاب بیشتری تکمیل کرد.

استاندار با اشاره به طرح‌های عمرانی اجرا شده در شهرستان اندیمشک، سیاست‌های توسعه در اندیمشک فراگیر و در همه ابعاد دانست و خاطر نشان کرد: عملیات عمرانی طرح‌های مختلفی در حوزه صنعت، گردشگری، کشاورزی، تجاری و زیرساخت‌ها اندیمشک در حال اجرا هستند و برنامه مدون و جامعی برای توسعه اندیمشک طراحی شده است و این مقوله، نوید آینده روشن این شهرستان و کاهش مشکلات را می‌دهد.

وی با اشاره به اجرای طرح مقابله با آلاینده‌های هوا با هدف توسعه خدمات زیست محیطی در استان خوزستان، عنوان کرد: برای مقابله با ریزگردها کاشت نهال در استان آغاز و با اجرای آن زمینه برای مقابله با آلاینده‌های هوا در خوزستان بیش از گذشته فراهم و عملیات اجرایی این طرح تا پایان سال ادامه دارد.

شریعتی با تاکید بر تداوم نهال‌کاری در استان خوزستان، خاطر نشان کرد: درخت و محیط زیست سرمایه‌های ماندگار ما هستند و به همین جهت باید ضمن حفاظت از این ثروت‌ها باید عرصه را برای کاهش مشکلات زیست محیطی خوزستان درعرصه‌های مختلف، فراهم کرد.

منبع:تسنیم

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.