شادی شب یلدا با کودکان کار/ لبخند سهم کودکان غمگین

جمعیت امام علی (ع) با برگزاری جشنی باشکوه در اهواز، شادی شب یلدا را به کودکان کار هدیه و لبخند را برای این کودکان غمگین به ارمغان آورد.
شادی شب یلدا با کودکان کار/ لبخند سهم کودکان غمگین

تعدادی از کودکان کاری که جمعیت امام علی (ع) در اهواز آنها را شناسایی کرده به مناسبت شب یلدا در تالار مطهری این شهر گرد هم آمدند تا شبی به یاد ماندنی را رقم بزنند.

به کودکان کار حاضر در این مراسم هدایا و بسته های تغذیه ای با لوگوی هندوانه و تم یلدا اهدا شد؛ همچنین اجرای موسیقی زنده و برنامه های شاد از جمله برنامه های جانبی این جشن بود.

محسن خطیبی نماینده جمعیت امام علی (ع) در اهواز در این مراسم اظهار کرد: این جمعیت بالغ بر ۳۰ سال است که کار رسمی خود را برای کودکان مناطق محروم و کودکان کار شروع کرده که اکثر داوطلبان آن نیز دانشجو هستند.

وی با اشاره به فعالیت سه ساله شعبه اهواز و انجام فعالیت های متعدد افزود: بیشتر فعالیت های شعبه اهواز برای کودکان کوی مندلی و سلیم آباد است که در این مناطق حضور مستمری داریم و تیم ورزشی را برای آنها راه اندازی کردیم.

نماینده جمعیت امام علی (ع) در اهواز با اشاره به انجام فعالیت های مختلف از جمله آموزشی، فرهنگی و مددکاری برای کودکان گفت: شهرداری هم فرهنگسرای کوی علوی را برای انجام این فعالیت ها در اختیارمان قرار داده است.

خطیبی با گلایه از اینکه متأسفانه مناطق پایین شهر از مناطق بالای شهر دور افتاده و در تضاد با هم هستند، ادامه داد: ولی قصد داریم که آنها را به هم نزدیک کنیم.

وی یادآور شد: طی سال های اخیر طرح های اجتماعی متعددی بر پایه آیین های ملی و مذهبی تدارک دیدیم که از آن جمله می توان به برنامه شب یلدا اشاره کرد؛ دو سال اول جشن را در خیابان و کنار کودکان کار برپا و به آنها هدایایی را اهدا می کردیم ولی امسال جشن را در یک سالن برپا کردیم.

نماینده جمعیت امام علی (ع) در اهواز با اشاره به توزیع بسته های غذایی در ماه مبارک رمضان بیان کرد: از عاشورا تا اربعین نیز طرح طفلان مسلم را برای نوجوانان بزهکار اجرا می کنیم.

خطیبی با بیان اینکه شب یلدا را پایان سیاهی شب و شروع روزی با روشنایی و سفیدی بیشتر می دانیم، عنوان کرد: یکی از مسائلی که ناراحت کننده بود این بود که برخی خانواده ها به خاطر نان آور بودن فرزندانشان اجازه حضور در این جشن را به آنها ندادند و اعلام کردند که باید هزینه ای بابت کار نکردن به خاطر حضور در جشن به ما پرداخت کنید؛ سال های قبل چون در محلات حضور پیدا می کردیم چنین مشکلاتی نداشتیم.

جمعیت امام علی (ع) از سال ۱۳۷۹ توسط جمعی از دانشجویان در دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی و سپس در شهرهای مختلف کشور نمایندگی های بسیاری را فعال کرد.

این جمعیت با تکیه بر حمایت های مادی و معنوی مردم و حضور پررنگ نیروهای داوطلب به ویژه دانشجویان و اقشار فرهیخته در کنار افراد دردمند به ویژه در مناطق معظل خیز اجتماع، الگوی جدیدی ازمسئولیت پذیری دینی و اجتماعی را ارائه داده است.

کودکان مورد حمایت در خانه های ایرانی از خدمات آموزشی تحصیلی، هنری، ورزشی، خدمات پزشکی، مشاوره و تغذیه مناسب بهره مند می شوند و تمامی این خدمات به صورت رایگان ارائه می شود.

یکی از مهمترین طرح های کلیدی این جمعیت کودکان بی کتاب هست که بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ کودک محروم از تحصیل را مورد حمایت تحصیلی قرار داده است.

طرح کوچه گردان عاشق با هدف شناسایی خانواده های نیازمند در محلات حاشیه و تأمین مایحتاج غذایی یک ماهه، طرح کعبه کریمان با هدف برآورده کردن کودکان دردمند همزمان با تولد امام علی (ع)، طرح یلدا در کوچه های فقر با هدف حضور در کنار کودکان کار و افراد بی خانمان شهر در شب یلدا و همچنین طرح طفلان مسلم در روز تاسوعا و اربعین برای آزادسازی کودکان معارض قانون از کانون اصلاح و تربیت و حمایت پس از خروج آنان نمونه های از طرح های اجرایی جمعیت امام علی (ع) است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.