پیگیری اجرای روش الکترولیز نمک طعام در تاسیسات کلرزنی آبادان

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان گفت: در حال رایزنی با سازمان منطقه آزاد اروند به منظور جذب کمک های این سازمان برای اجرای روش الکترولیز نمک طعام در تاسیسات کلرزنی آبادان هستیم.
پیگیری اجرای روش الکترولیز نمک طعام در تاسیسات کلرزنی آبادان

علیرضا خلیلی نیا با بیان اینکه این فناوری یک محلول مولتی اکسیدانت قوی تولید می کند که سرعت گندزدایی بالایی نیز دارد، افزود: این محصول به دلیل استفاده از مواد اولیه که تنها نمک است در مقایسه با محصولات سنتی که استفاده می کنیم هیچ خطری ندارد، استفاده از این فناوری سبب گوارا شدن و رفع بوی بد آب می شود.

به گفته وی برای اجرای این روش به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امید می رود سازمان منطقه آزاد اروند در تامین این اعتبار به ما کمک کند.

وی اظهار کرد: در ۹۰ درصد از موارد کلرسنجی آب در آبادان، شاخص هایمان مطلوب بوده و در مابقی موارد که نامطلوب گزارش شده دلیلش شکستگی ها و قطعی ها است.

خلیلی نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ۵۵ درصد از شبکه ها و کانال‌های موجود در شهر مربوط به اداره امور آب و فاضلاب آبادان است، تصریح کرد: کانال‌های روباز مربوط به شهرداری است و البته برخی کانال‌های سرپوشیده هم دارند که تعداد آنها زیاد نیست، در جاهایی که شبکه های آب‌های سطحی شهرداری خروجی ندارند به شبکه های فاضلاب ما وصل می شوند و به عکس در جاهایی که شبکه ما خروجی ندارد به شبکه آب‌های سطحی شهرداری وصل می شود.

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان یادآور شد: از آنجایی که داشته های ما به تنهایی جوابگوی نبود اقدام به اضافه کردن اکیپ های رفع انسداد مجاری و پیمانکاری آب و فاضلاب کردیم.

خلیلی نیا درباره سرقت درب منهول های فاضلاب و تامین دوباره آنها گفت: در زمان حاضر ۲ تولید کننده درب منهول یکی در ایستگاه هفت و دیگری در منطقه سه این اداره داریم که به کار تولید درب منهول مشغول هستند لذا از این بابت هیچ مشکل و یا کمبودی نداریم و در صورت نیاز به طور سریع درب ها مهیا و نصب می شود.

وی افزود: به منظور استقلال آبادان از مرکز استان و همچنین تسریع در امر پاسخگویی به درخواست های مردم که از طریق سامانه ۱۲۲ اعلام می شود در تلاش برای استقرار اپراتور رسیدگی در آبادان هستیم.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.