پیوند دانشگاه و کارآفرینی مورد حمایت استانداری است

استاندارخوزستان گفت: پیوند حوزه دانشگاه و عرصه کارآفرینی مورد حمایت استانداری است و ما برای گسترش آن تلاش می‌کنیم.
پیوند دانشگاه و کارآفرینی مورد حمایت استانداری است

غلامرضا شریعتی عصر امروز در جلسه شورای اداری خوزستان که در استانداری برگزار شد با گرامی داشت هفته پژوهش اظهار کرد: در استان خوزستان همگام با دیگر استان ها برنامه های متنوع و متعددی به منطور توجه بیشتر به اهمیت پژوهش و فناوری تدارک دیده که در حال اجرا است.

وی افزود: از جمله برنامه های هفته پژوهش خوزستان می توان به برگزاری نمایشگاه استانی پژوهش و فناوری و نمایشگاه فن بازار استان که با مشارکت شرکت های دانش بنیان و فعالان بخش خصوصی برگزار شد، اشاره کرد.

شریعتی بیان کرد: همچنین جشنواره پژهشگران و فناوران برگزیده استان در سه بخش دانشگاهی، دستگاه های اجرایی و دانش آموزی در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار بر پایه پژوهش، مطالعه و فناوری به ویژه در عرصه اقتصادی قابل تحقق است، گفت: با وجود مشکلات انباشته از سالیان دور و نزدیک و همینطور فشارهای خارجی، ضرورت دارد که بیش از گذشته اهمیت حوزه مطالعات و فناوری را مورد توجه قرار دهیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: امسال در هفته پژوهش موضوع فناوری و کارآفرینی مورد توجه گرفته چون امروزه در دنیا از دانشگاه های نسل سوم سخن گفته می شود؛ در واقع دانشگاه های نسل اول عمدتا به امر آموزش توجه داشتند ولی دانشگاه های نسل دوم به امر پژوهش و تحقیقات توجه دارند.

شریعتی ادامه داد: امروزه در دنیا دانشگاه های نسل سوم عموما مبتنی بر کارآفرینی و حل مسائل جامعه در تعامل با محیط بیرونی هستند و در واقع محور و مأموریت کانونی این دانشگاه ها کارآفرینی است.

وی با بیان اینکه نظام دانشگاهی به معنی پیوند حوزه آموزش و پرورش با حوزه اقتصاد است، تصریح کرد: البته متأسفانه هنوز نتوانسته ایم زیرساخت های دانشگاه های نسل سوم را در کشورمان فراهم کنیم اما چاره ای به غیر از فعال شدن این دانشگاه ها و حرکت در این مسیر نداریم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: به نظر می رسد دانشگاه های ما در عین حال که باید در حوزه آموزش تقویت شوند در حوزه پژوهش و فناوری هم باید برای پژوهش های کاربردی و مرتبط با مأموریت نسل سوم نظام دانشگاهی هدف گذاری کرده و گام بردارند.

شریعتی بیان کرد: در استانداری این آمادگی را داریم تا برای پیوند میان دانشگاه و عرصه کارآفرینی در استان هماهنگی ها و حمایت های لازم را انجام دهیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه فن بازار، همزمان با نمایشگاه پژوهش و فناوری هم در همین راستا انجام شد که البته جا دارد در این زمینه از دانشگاه شهید چمران، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و پارک علم و فناوری قدردانی کنیم.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.