کشف و ضبط ۳۵۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز منجمد در دزفول

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول گفت: طی بازدید از سردخانه های سطح شهرستان مقدار ۳۵۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز منجمد که بدون گواهی حمل بهداشتی وارد این شهرستان شده بود کشف و ضبط شد.
کشف و ضبط ۳۵۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز منجمد در دزفول

محسن ورجاوند اظهار کرد: به دلیل عدم اطلاع دامپزشکی مبداء و مقصد از حمل محموله مذکور نمونه برداری های لازم انجام گرفت و پرونده برای مشخص شدن محموله به اداره صمت و تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.

وی افزود: کلیه محموله های وارده به شهرستان باید  دارای گواهی حمل بهداشتی از مبداء بوده و به محض ورود به شهرستان به اداره دامپزشکی مراجعه تا سلامت محصول تائید شده و اجازه توزیع و مصرف داده شود .

رئیس اداره دامپزشکی دزفول با اشاره به اینکه دامپزشکی بر همه مراحل عرضه و تولید فرآورده های خام دامی و حمل و نقل فرآورده ها کنترل و نظارت دارد، بیان کرد: عرضه گوشت های غیر بهداشتی و فاقد مهر دامپزشکی خلاف قانون است و در این راستا متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.

ورجاوند یادآور شد: تامین فرآورده های دامی و لبنی سالم در ارتقای سلامت و بهداشت جامعه بسیار موثر است و مردم نیز در این زمینه باید با دامپزشکی همکاری کرده و موارد خلاف قانون را گزارش دهند.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.