کاروان سلامت هلال احمر وارد اندیکا شد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: در سفر کاروان سلامت هلال احمر استان به شهرستان اندیکا، ۵۶ نفر از اهالی این منطقه از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان بهره مند شدند.
کاروان سلامت هلال احمر وارد اندیکا شد

علی خدادادی با اشاره به سفر کاروان سلامت جمعیت هلال‌احمر خوزستان به منطقه وارگه سبز تازه شهرستان اندیکا، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر خوزستان در راستای ارائه خدمات بشردوستانه  به محرومان و محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار محروم و آسیب پذیر اقدام به راه اندازی و اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم استان کرده است.

وی افزود: در قالب این کاروان های سلامت، خدمات بهداشتی و درمانی و آزمایش های غربالگری به صورت رایگان ارائه و موارد مشکوک به بیماری و یا بیماران احتمالی ثبت و پیگیری می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در آخرین اعزام کاروان سلامت هلال احمر که به منطقه وارگه سبز تازه شهرستان اندیکا انجام شد، ۵۶ نفر از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان بهره مند شدند.

‌وی ادامه داد: همچنین ۹ نفر از خدمات  مراقبت بیماران، فشار خون بالا و اعصاب روان و دیابت و پنج نوزاد و کودک از خدمات واکسیناسیون بهره مند شدند.

خدادادی با بیان این که همچنین مکمل کلسیم دی بین ۱۱ نفر از سالمندان منطقه وارگه سبز تازه شهرستان اندیکا توزیع شد، گفت: دو مادر از خدمات مراقبت مادران باردار و پرخطر و توزیع داروهای تقویتی  بهره مند شدند و به هشت نفر از زنان نوعروس نکات آموزشی و مراقبت های پیش از بارداری و به ۹ زن باردار نیز مشاوره سلامت بارداری توسط مشاوران و کارشناسان ارائه شد.

وی با اشاره به توزیع وسایل کمک آموزشی و بسته های بهداشتی و فرهنگی میان اهالی منطقه، گفت: پنج امدادگر، یک نفر پزشک، یک نفر ماما، یک نفر بهورز نیروهای اعزامی جمعیت هلال‌احمر به منطقه وارگه سبز  شهرستان اندیکا بودند.

 

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.