آیا هیوندای سانتافه دیزلی ۲۰۱۹ در آمریکا موفق خواهد بود؟

یکی از تصمیم های عجیب و قابل تامل هیوندای سانتافه طی سال جاری میلادی برنامه ریزی برای ارائه هیوندای سانتافه دیزلی به بازار ایالات متحده بود. گرچه این برنامه ریزی با توجه به مواضع ضد زیست محیطی رئیس جمهور ایالات متحده؛دونالد ترامپ قابل توجیه است. اما در شرایطی که همه کشورها به دنبال کاهش مصرف سوخت های فسیلی هستند اقدام هیوندای سانتافه در نوع خود جالب توجه است.
آیا هیوندای سانتافه دیزلی ۲۰۱۹ در آمریکا موفق خواهد بود؟

یکی از تصمیم های عجیب و قابل تامل هیوندای سانتافه طی سال جاری میلادی برنامه ریزی برای ارائه هیوندای سانتافه دیزلی به بازار ایالات متحده بود. گرچه این برنامه ریزی با توجه به مواضع ضد زیست محیطی رئیس جمهور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ قابل توجیه است. اما در شرایطی که همه کشورها به دنبال کاهش مصرف سوخت های فسیلی هستند اقدام هیوندای سانتافه در نوع خود جالب توجه است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بازار ایالات متحده در هر زمینه ای همیشه از بازارهای هدف اساسی برای همه در نظر گرفته می شود. به نظر می رسد هیوندای سانتافه نیز به خوبی نبض این بازار هدف را گرفته و برای آن برنامه ریزی کرده است.

مدل دیزلی سانتافه ۲۰۱۹ نخستین بار در اوایل سال جاری میلادی در ژنو رونمایی و معرفی شد و  همانجا مشخص شد که این خودرو هیچ ملاحظه ای در سیستم احتراق و دیزلی خودرو نکرده و کاملا بی توجه به انتشار گازهای گلخانه ای طراحی شده است. این خودرو به یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک جدید متصل خواهد شد. نسخه‌های بنزینی سانتافه جدید در آمریکا از یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری GDI با قدرت تخمینی ۱۸۵ اسب بخار و نمونه قدرتمندتر ۲ لیتری توربو با خروجی حدود ۲۳۲ اسب بخار تشکیل می‌شوند.نسخه دیزلی این کراس اوور از پیشرانه ۲٫۲ لیتری CRDi با خروجی حدود ۲۰۰ اسب بخار استفاده می‌کند.

آیا هیوندای سانتافه دیزلی 2019 در آمریکا موفق خواهد بود؟

اما اکنون که بسیاری از ایالت های آمریکا به دنبال آنند تا سوخت های گلخانه ای را کاهش دهند،آیا می توان به ادامه فعالیت این نوع خط تولیدها در خودروهای سرشناس امیدوار بود؟

به نظر می رسد حتی شهروندان ایالات متحده نیز کم کم به خرید خودروهای الکتریکی، اسکوترها و حتی دوچرخه ها علاقه بیشتری نشان می دهند. با این وجود پیشبینی می شود این نوع خودروها تنها در برخی ایالت ها که علاقه خاصی به شاسی بلندهای دیزلی، جیپ، لندروور و … دارند خوش اقبال باشند.

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.