پروژه جدید آمازون به سرپرستی یک پژوهشگر ایرانی اجرا می شود / سنجش سلامت هوشمند در خانه تا سال ۲۰۲۰

آمازون در حال بررسی یک برنامه  تشخیص بیماری های خانگی است که "Health Confer " نام دارد و می تواند اقدام به شناسایی بیماریهای افراد طی مدتی کوتاه کند.
پروژه جدید آمازون به سرپرستی یک پژوهشگر ایرانی اجرا می شود / سنجش سلامت هوشمند در خانه تا سال ۲۰۲۰

آمازون در حال بررسی یک برنامه  تشخیص بیماری های خانگی است که “Health Confer ” نام دارد و می تواند اقدام به شناسایی بیماریهای افراد طی مدتی کوتاه کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، از تابستان سال جاری میلادی تا کنون گروهی از پژوهشگران در حال کار روی طرحی هستند که هنوز جزئیاتش مشخص نشده است. اما آن چه واضح است این است که طرح مذکور می تواند جان بسیاری از افراد را نجات دهد.

این اقدام، یعنی تست سلامت خانگی می تواند نشانه ای از آمادگی های آمازون برای بازسازی کل زنجیره تامین مراقبت های بهداشتی باشد و می تواند با آزمایش غول های حوزه بهداشت مثل Quest و LabCorp رقابت کند.

طبق گفته یک منبع آگاه که با برنامه های این شرکت آشناست، گروه مذکور در حال بررسی  آمادگی ارائه محصولات خود برای سنجش سلامت مصرف کنندگان است تا آزمایش های پزشکی خود را در خانه انجام دهند، که این موضوع می تواند این شرکت را در فضای تشخیص سلامت به اوج برساند.

این برنامه احتمالا شامل کیت های سخت افزاری برای تست های خانگی متداول مانند باروری و عفونت هایی مانند گلودرد است. تیم فعال در این پروژه به سرپرستی بابک پرویز، پژوهشگر موفق ایرانی فعالیت می کنند.بابک پرویز از سال ۲۰۱۴ از گوگل جدا شد و به آمازون پیوست تا در پروژه های این شرکت مشارکت داشته باشد و اکنون به نظر می رسد بخش مهمی از فعالیت های او به آزمایشگاه سلامتی آمازون مرتبط است.

پروژه جدید آمازون به سرپرستی یک پژوهشگر ایرانی اجرا می شود / سنجش سلامت هوشمند در خانه تا سال 2020

به گفته یک منبع آگاه، آقای پرویز از همان بدو ورود به آمازون نسبت به پروژه سنجش سلامترویکردی بسیار مثبت نشان داده بود.سایر کارکنان برجسته آمازون در این پروژه تشخیصی شامل؛ آدام سیگل( که قبلا یک دستگاه پزشکی هوشمند را راه اندازی کرده) و داگلاس وایبل، (که مهندسی بیوشیمی و زیست پزشکی را در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون آموزش می دهد) هستند.

همه متخصصان و کارشناسان این تیم بزرگ توسط پرویز اداره می شوند و اغلب آنان پیش از این تجربه حضور در پروژه هایی مثل  ۱۴۹۲ و آمازون  X  را داشتند. بر اساس برخی از اسناد افشا نشده، احتمالا این پروژه تا سال ۲۰۲۰ به مرحله اجرا می رسد. این مجموعه سلامتی وعده داده که پس از ثبت آزمایشها اطلاعات بیمار را به پزشکان ارسال کند.

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.