ارزشمند ترین ترک اعتیاد در دنیای فناوری / ۱ سال بدون گوشی هوشمند و جایزه ای ۱۰۰ هزار دلاری

شرکت «ویتامین واتر» اعلام کرده که اگر شخصی بتواند برای 365 روز یا به عبارتی دقیق تر 1 سال کامل بدون گوشی هوشمند خود زندگی کند، جایزه ای 100 هزار دلاری خواهد داشت.
ارزشمند ترین ترک اعتیاد در دنیای فناوری / ۱ سال بدون گوشی هوشمند و جایزه ای ۱۰۰ هزار دلاری

شرکت «ویتامین واتر» اعلام کرده که اگر شخصی بتواند برای ۳۶۵ روز یا به عبارتی دقیق تر ۱ سال کامل بدون گوشی هوشمند خود زندگی کند، جایزه ای ۱۰۰ هزار دلاری خواهد داشت.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این روزها کمتر فردی پیدا می شود که به گوشی هوشمند خود وابستگی نداشته باشد و هر چند دقیقه یکبار گوشی خود را بررسی نکند. بنابراین در چنین شرایطی آیا روشی وجود دارد که بتوان این اعتیاد و وابستگی به تلفن همراه را کاهش داد؟ به نظر می رسد شرکت ویتامین واتر این راه را یافته است.

این شرکت وعده داده که اگر فردی بتواند گوشی هوشمند خود را به مدت یک سال ترک کند جوایز نقدی دریافت می کند. نحوه ورود به مسابقه هم بسیار ساده است.شما باید یک پست در توییتر با هشتگ های #nophoneforayear و #contest،  زده و اعلام کنید مایلید در مسابقه شرکت کنید. برای ورود به مسابقه تا ۸ ژانویه ۲۰۱۹ وقت دارید.

در نهایت این شرکت در تاریخ ۲۲ ژانویه، با توجه به قوانین مسابقه،  شرکت کننده را انتخاب خواهد کرد و یک موبایل قدیمی متعلق به دهه ۱۹۹۶ به وی تحویل می دهد. جالب است بدانید کاربران تا یک سال حق استفاده از هیچ نوع موبایل و تبلت هوشمندی را ندارند حتی اگر متعلق به اطرافیان باشد. اما شرکت کننده مسابقه در استفاده از دیگر دستگاه های هوشمند مثل کامپیوتر و لپ تاپ و البته دستیارهای صوتی آزاد است.

با توجه به نظرسنجی گالوپ، گوشی های هوشمند نقشی یکنواخت در زندگی روزمره هزاران نفر بازی می کنند. حدود هشت نفر از هر ۱۰  نفر از موبایلهای خود برای انجام کارهای روزمره مانند مدیریت امور مالی، پرداخت صورتحساب، خرید آنلاین و تماشا یا گوش دادن به محتواهای آنلاین استفاده می کنند.

طبق آخرین گزارش Nielsen Audience ، افرادی که بین ۱۸ تا ۳۴ ساله هستند بیش از دو و نیم ساعت در روز مصرف محتوای تفریحی روی گوشی های هوشمند خود دارند و نظرسنجی در اوایل سال جاری نشان داد که ۴۳ درصد از مردم می گویند که آنها حداقل هر ۲۰ دقیقه تلفن خود را بررسی می کنند.

بر همین اساس است که بسیاری از افراد تصور می کنند بعید است کسی بتواند در این مسابقه پیروز شود. دکتر “جین ام تویینگ” استاد روانشناسی دانشگاه ایالتی سن دیگو، می گوید استفاده افراطی از تلفن های هوشمند برای بسیاری از تعاملات روزانه افراد را  در آستانه بدترین بحران سلامت روانی در دهه های گذشته قرار داده است.

قوانین مشخص می کند که شما باید ۱۸ ساله یا بیشتر سن داشته باشید تا وارد مسابقه شوید و پیش از دریافت جایزه باید تست دروغ سنجی را اجرا کنید.

 

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.