شورش های پاریس گردشگری و بازار سهام فرانسه را از رونق انداخت

ناآرامی های فرانسه که بدترین شورش های دهه های اخیر محسوب می شود صنعت گردشگری این کشور را از رونق انداخته و باعث افت ارزش سهام در بورس فرانسه شده است .
شورش های پاریس گردشگری و بازار سهام فرانسه را از رونق انداخت

اقتصاد و گردشگری فرانسه از بدترین شورش های دهه های اخیر در پاریس آسیب جدی دیده است. سقوط ارزش سهام شرکت های فرانسوی این موضوع را تایید می کند.
سهام سوپرمارکت کرفور و همچنین شرکت وینسی، متصدی بزرگراه ها بدترین عملکرد را داشتند و به ترتیب ۲٫۱ و ۲٫۶ درصد پایین آمدند. سهام هتل های زنجیره ای آکور و خط هوایی ایرفرنس ۱٫۶ و ۲٫۷ درصد سقوط کرد .
اعتراض های سراسری علیه مالیات بر سوخت و هزینه های زندگی که به آن جنبش «جلیقه زرد» می گویند، در روز شنبه بالا گرفت. شورشیان با عصبانیت در مرکز پاریس می‌دویدند، ماشین ها را آتش می‌زدند و مغازه ها را غارت می کردند .
سرمایه گذاران و تاجران سقوط سهام را به ناآرامی سرمایه‌گذاران به خاطر تاثیرات احتمالی شورش ها بر اقتصاد و عدم تمایل گردشگران برای بازدید از پایتخت ربط میدهند .
جرم اسچاپ، یک مدیر سرمایه در شرکت پرایم پارتنرز گفت:« آکور در حال سقوط است و منصفانه است که بگوییم سرمایه گذاران نگران لغو رزرو هتل هایشان هستند» .
یک تاجر گفت:« دیدن این تصاویر از یک پایتخت بزرگ خوب نیست» .
وینسی، متصدی بزرگراه‌ها اعلام کرد ادامه اعتراض‌های «جلیقه زرد» تاثیری عمده خواهد داشت ولی هیچ آمار و ارقامی را مشخص نکرد .
تاجران گفتند مجموعه درآمدی که وینسی از امتیاز راه ها به دست می آورد با این اعتراض‌ها ضربه می‌خورد. طی این اعتراض‌ها جاده های مشمول عوارض در سراسر فرانسه بسته شده‌اند .
شرکت بزرگ نفتی توتال در روز دوشنبه اعلام کرد چندین ایستگاه پمپ بنزین آن خالی هستند چون این اعتراضات دو هفته ای علیه افزایش مالیات بر سوخت، بر ذخایر و توزیع سوخت تاثیر گذاشته است .

منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.