اف-۳۵ عامل اختلاف میان آمریکا و انگلیس

شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از یک مقام آگاه در وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که وجود مشکلاتی در قرارداد خرید جنگنده های آمریکایی اف-35 میان لندن و واشنگتن درحال تبدیل شدن به عامل اختلافی بزرگ میان آمریکا و انگلیس است.
اف-۳۵ عامل اختلاف میان آمریکا و انگلیس

شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از یک مقام آگاه در وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که وجود مشکلاتی در قرارداد خرید جنگنده های آمریکایی اف-۳۵  میان لندن و واشنگتن درحال تبدیل شدن به عامل اختلافی بزرگ میان آمریکا و انگلیس است.

براساس این گزارش، انگلیس قراردادی را با آمریکا منعقد کرده است مبنی بر خرید ۱۳۸ فروند جنگنده اف-۳۵ و هم اکنون که انگلیس اصرار دارد این جنگنده ها از نوع ای باشد(با توان نشست و برخاست متعارف) آمریکا حاضر است تنها نوع بی(اف-۳۵ بی با توان برخاست کوتاه و نشست عمودی ) این جنگنده ها را به بریتانیا عرضه کند.این هواپیما قابلیت فرود بر روی ناوهای هواپیمابر را ندارد و باعث اعتراض شدید نیروی دریایی این کشور شده است.

این تغییر، تعداد “اسکادران” یا نیرو های هوایی را که قادر به انجام عملیات از ناوهای هواپیمابر “ملکه الیزابت” و “شاهزاده ولز” می باشد را کاهش داده و این منجر به تضعیف نیروی هوایی این کشور خواهد شد.

 اف۳۵ سه مدل اصلی دارد: اف-۳۵ ای با توان نشست و برخاست متعارف، اف-۳۵ بی با توان برخاست کوتاه و نشست عمودی و اف-۳۵ سی با توان ناونشینی.

شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از یک مقام آگاه در وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که وجود مشکلاتی در قرارداد خرید جنگنده های آمریکایی اف-۳۵ میان لندن و واشنگتن درحال تبدیل شدن به عامل اختلافی بزرگ میان آمریکا و انگلیس است.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.