برخی مسئولان بندر ماهشهر ازسنگ‌اندازی‌درمسیر پروژه ها دست بردارند

امام جمعه شهر چمران گفت: برخی مسئولان شهرستان بندر ماهشهر به اسم و بهانه قانون سنگ‌اندازی و پروژه‌ها را تعطیل می‌کنند در حالی که این پروژه‌ها نیاز مردم شهر است.
برخی مسئولان بندر ماهشهر ازسنگ‌اندازی‌درمسیر پروژه ها دست بردارند

حجت‌الاسلام سید منتصر هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: باتوجه به اینکه رسالت این پیامبر عظیم‌الشأن برای اتمام آموزه‌های اخلاقی بنابراین رسالت آحاد جامعه تلاش برای حاکمیت اخلاق در جامعه است، پیروان این پیامبر باید در صدد تحقق این هدف تلاش کنند.

وی در ادامه با تبریک هفته بسیج، افزود: دوام و استمرار انقلاب اسلامی مرهون بسیج و تفکر بسیجی است. بسیج به معنی کار، تلاش، مجاهدت، اخلاص، ایثار، وظیفه شناسی، موقعیت‌شناسی استکبار ستیزی است و بسیجی باید حضوری جهادی در عرصه‌های مختلف مورد نیاز کشور آن هم از روی بصیرت و آگاهی داشته باشد.

خطیب جمعه شهر چمران خاطرنشان کرد: این حضور گاهی در عرصه جنگ نظامی است که برای نمونه می توان شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم را مثال زد و گاهی بسیج در عرصه‌های دیگر احساس وظیفه کرده و جهادی و انقلابی وارد شده است.

وی ادامه داد: نمونه آن در بسیج دانشجویی، بسیج طلاب، بسیج پزشکی، بسیج دانش‌آموزی، بسیج مهندسان و بسیج معلمان است و در نهادهای دیگر این امید را می‌دهد که ان شاء الله با تفکر بسیجی بر حربه‌های مختلف دشمنان انقلاب و استکبار فائق می آییم.

هاشمی بیان کرد: کوچک‌ترین هدیه بسیج به کشور و منطقه این امنیت عظیم است. حشدالشعبی‌ و انصارالله‌ و نیروهای مقاومت همه از برکات بسیج و سپاه قدس است. بسیج ظرفیت عظیم و بی‌مانند کشور است که باید این روحیه حفظ و تقویت شود.

امام جمعه شهر چمران همچنین با تبریک فرا رسیدن هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش، گفت: این روز یادآور مجاهدت‌های این پاسداران در دوران دفاع مقدس است که با نابودی سکوهای نفتی رژیم بعثی آنان را در صادرات نفت فلج کردند.

وی افزود: با وجود نیروی دریایی سپاه و ارتش مقتدر، دشمن به خلیج فارس طمع نخواهد داشت. آمریکا برخورد مقتدرانه نیروی دریایی سپاه پاسداران را که اشک ارتش آنها را درآورد در تاریخش بنویسد و فراموش نکند. اگر خود را به فراموشی بزنند  نیروهای انقلابی و مقتدر ما حاضرند تاریخ را برای آنان تکرار کنند اما سیلی محکم‌تری خواهند خورد.

هاشمی در فراز دیگر خطبه‌ها با درخواست از مسئولان شهرستان و شهر چمران برای پیگیری جدی تحقق مصوبات شورای راهبردی، اظهار کرد: مصوبات شورای راهبردی شهر چمران و روستاها در حد تخصیص اعتبار نباشد. باتوجه به رسیدن ماه‌های آخر سال، منتظر شروع عملیاتی و سریع پروژه‌ها هستیم.

خطیب جمعه شهر چمران متذکر شد: به طور مثال تاسیس هنرستان برای شهر چمران مصوب شده بود که هنوز نه جانمایی و نه کلنگ‌زنی شده است. ما منتظر اقدام و عمل هستیم.

وی ادامه داد: مسئولان شهر چمران مطالبه‌گر باشند و این موضوعات را با جدیت پیگیری کنند. زمین‌هایی که با تلاش فراوان از صنایع پتروشیمی تحویل گرفته شده و تنها ۲ درصد از ۲۵ درصد سهم و مطالبه شهرداری چمران تحویل داده شده اما برخی به بهانه قانون، سنگ‌اندازی می‌کنند.

هاشمی عنوان کرد: کسی موافق کار خلاف قانون نیست اما برخی مسئولان شهرستان به اسم و بهانه قانون سنگ‌اندازی و پروژه‌ها را تعطیل می‌کنند. این پروژه‌ها نیاز مردم شهر است. به خاطر این نیازها مسأله زمین‌ها و واگذاری آنها از پتروشیمی به شهرداری پیگیری شد اما دستگاه قضایی هنوز موضوع را پیگیری نکرده است.

امام جمعه شهر چمران با اشاره تلویحی به موضوع برخی بازداشت‌ها و دستگیری‌ها در این شهر گفت: در ایام اخیر اتفاقات تلخ اخیری که در این شهر افتاد و دستگاه قضایی شهرستان حتی یک بار نیز حاضر به نشست به مسئولان شهری نشد. از کجا معلوم اطلاعات دستگاه قضایی مکفی بوده است؟ حتی مسجد خانه خدا را نیز با سنگ‌اندازی تعطیل کردند.

وی متذکر شد: مردم منتظر خدمات هستند در صورت توجه نکردن به این هشدارها راه‌های دیگری برای پیگیری این امور وجود دارد. اگر مشکل قانونی هست پیگیری و نقص‌ها را بر طرف کنید اما مسأله سنگ‌اندازی موضوع متفاوتی است. امیدواریم خداوند علاوه بر قانون‌مداری، دلسوزی و تقوا و بصیرت نیز به مسئولان ما عطا کند.

هاشمی اضافه کرد: احساس می‌کنم در پیگیری مشکلات شهر تنها هستم و در این مدت بیش از ۴ بار استعفا داده‌ام و هر چهار بار با استعفای بنده مخالفت شده است. مردم نیز باید مطالبه‌گر باشند و امام جمعه نباید در پیگیری معضلات و موضوعات مختلف تنها باشد. متأسفانه در برخی امور مطالبه مردمی و اراده‌ای بین مسئولان وجود ندارد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.