ژاپن واردات نفت از ایران را از سر می گیرد

پالایشگاه «فوجی اویل» برای دریافت تایید نهایی برای آغاز بارگیری نفت از ایران از ماه ژانویه با دولت ژاپن در حال مذاکره است.
ژاپن واردات نفت از ایران را از سر می گیرد

منابع آگاه صنعتی به رویترز گفتند پالایشگاه ژاپنی فوجی اویل قرار است خرید نفت از ایران پس از دریافت معافیت ژاپن از آمریکا از سر بگیرد.

یک منبع آگاه با شرط محفوظ ماندن نامش گفت این پالایشگاه برای دریافت تایید نهایی برای آغاز بارگیری از ماه ژانویه با دولت ژاپن در حال مذاکره است.

یکی دیگر از منابع آگاه گفت این شرکت به دنبال خرید میعانات گازی از پارس جنوبی است. حجم این خرید مشخص نیست اما کمتر از یک میلیون بشکه است.

پیش از این، پلاتس به نقل از منابع صنعتی مدعی شده بود، بلاتکلیفی‌های بسیاری که در مورد معافیت‌ها و پوشش بیمه‌ای وجود دارد که پالایشگاه‌های ژاپنی را بر آن داشته تا به دنبال جایگزین‌هایی برای تامین نفت خود باشند و این پالایشگاه‌ها احتمالا به بارگیری محموله‌ها از ایران تا پایان مارس ۲۰۱۹ پایان خواهند داد زیرا مشخص نیست که معافیت‌شان پس از ماه می تایید شود یا نه.

اما در عین حال تصریح کرده بود که احتمالا حداقل یک پالایشگاه ژاپنی به واردات نفت از ایران تا اوایل سال آینده ادامه خواهد داد. یک منبع آگاه در یک پالایشگاه ژاپنی به پلاتس گفت این پالایشگاه در نظر دارد تا به زودی با شرکت ملی نفت ایران برای محموله‌های احتمالی مذاکره کند و قبلا با بانک‌ها برای ازسرگیری واردات نفت از ایران تماس گرفته است.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.