هواشناسی: بارش ها از ابتدای سال تا دیروز ۸۰ درصد بیشتر از نرمال است

مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشورگفت: میزان بارش در کشور از ابتدای سالجاری تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل 80.2 درصد بیشتر از حد نرمال بوده است.
هواشناسی: بارش ها از ابتدای سال تا دیروز ۸۰ درصد بیشتر از نرمال است

مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشورگفت: میزان بارش در کشور از ابتدای سالجاری تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰٫۲ درصد بیشتر از حد نرمال بوده است.

مسعود حقیقت رو شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: میانگین بارش در کشور از اول سال ۹۷ تا روز گذشته ۴۲٫۴ میلیمتر و در مدت مشابه سال گذشته ۱۱٫۳ میلیمتر است، همچنین در مدت مشابه بلندمدت ۳۰ ساله بارش ها ۲۳٫۶ میلیمتر بوده است.
وی اظهار داشت: تهران از یکشنبه هفته گذشته تا دیروز ( جمعه) ۳۲٫۴ میلیمتر بارش داشت و به غیر از استان های سیستان و بلوچستان، اردبیل، آذربایجان شرقی و زنجان در بقیه استان ها بارش طی ۵۵ روز گذشته بالاتر از نرمال بوده است.
حقیقت گفت: همچنین آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد امروز بارش پراکنده در شمال شرق کشور رخ می دهد و به تدریج این سامانه از کشور خارج و تا نیمه های هفته جاری جوی آرام و پایدار در بیشتر نقاط کشور حاکم خواهد بود و فقط در غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ می دهد.
وی افزود: از روز سه شنبه سامانه جدیدی از سمت جنوب غرب وارد کشور می شود که به تدریج برای مناطق جنوبی و مرکزی بارش ها آغاز می شود.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
مدیر کل پایش سازمان هواشناسی افزود: طی چند روز آینده در تهران پدیده جوی خاصی نخواهیم داشت، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۶ درجه سانتیگراد و بیشینه دمای دیروز تهران ۱۱ درجه بود که بیشینه امروز به ۱۶، فردا ۱۵ و پس فردا به ۱۴ درجه سانتیگرادخواهد رسید.
حقیقت گفت: دیروز راسک با ۳۶ درجه و کوهرنگ و آبعلی با دمای منفی ۲ گرمترین و سردترین نقاط کشور بودند.

 

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.