۶۰۰ نفر در آتش‌سوزی کالیفرنیا ناپدید شدند

پس از حدود یک هفته از شروع آتش سوزی در ایالت کالیفرنیا شمار افراد ناپدید شده و قربانیان احتمالی آن به 600 نفر افزایش یافته است.
۶۰۰ نفر در آتش‌سوزی کالیفرنیا ناپدید شدند

با ادامه آتش‌سوزی مرگ‌بار کالیفرنیا، شمار افراد ناپدید شده و قربانیان احتمالی آن به ۶۰۰ نفر افزایش یافته است. رقمی که نسبت به آنچه پیش از این تخمین زده می‌شد دو برابر شده است. انتظار می‌رود که با ادامه جستجوهای تیم‌های امداد و نجات، شمار قربانیان این حادثه که به طور رسمی تا کنون ۵۶ نفر اعلام شده است، افزایش یابد.

اکثر قربانیان آتش‌سوزی بزرگ کالیفرنیا از شهر پارادایس در شمال این ایالت بوده اند. تقریبا تمام خانه های این شهر در آتش سوخت و همه ساکنان آن بی‌خانمان شده‌اند.

جری براون، فرماندار ایالت کالیفرنیا روز گذشته با اشاره به اینکه باید در مورد اینگونه حوادث در آینده آمادگی بیشتری داشته باشد گفت: «ما قصد داریم تا مدیریت جنگل‌ها را بهتر کنیم و شهرهایمان را با هوشیاری بیشتری بسازیم. باید پناهگاه‌هایی بسازیم تا هنگام آتش‌سوزی‌های وحشتناکی مانند این مردم بتوانند به آن پناه ببرند. ما باید با تغییرات اقلیمی به درستی مواجه شویم و باید با طبیعت همراه شویم نه اینکه در مقابل آن قرار بگیریم.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده که در روزهای گذشته مسئولان کالیفرنیا را بارها مورد سرزنش قرار داده بود، روز شنبه از این ایالت بازدید می‌کند.

وی در حساب توئیتری خود گفته بود که مدیریت اشتباه جنگل‌ها عامل این آتش‌سوزی بوده و مسئولان سازمان‌های مربوط را به قطع بودجه تهدید کرد. این اظهار نظر ترامپ با واکنش شدید سیاستمداران، آتشنشانان و چهره‌های مشهور ایالات متحده مواجه شد.

 

منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.