رییس جمهور عراق با انتشار مقاله ای خواهان توسعه روابط اقتصادی و امنیتی با ایران شد

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، با تاکید بر روابط دیرینه با جمهوری اسلامی ایران خواهان توسعه روابط اقتصادی و امنیتی با ایران شد.
رییس جمهور عراق با انتشار مقاله ای خواهان توسعه روابط اقتصادی و امنیتی با ایران شد

برهم صالح در مقاله ای که در رسانه های محلی کردستان عراق منتشر شد با اعلام این مطلب، خاطرنشان کرد، عراق با جمهوری اسلامی ایران روابط مستحکمی دارد و ما می خواهیم این روابط بیشتر از گذشته توسعه پیدا کرده و همکاری و هماهنگی در راستای توسعه اقتصادی و امنیتی منطقه افزایش یابد.
رییس جمهور عراق در خصوص ماموریت دولت جدید این کشور انجام اصلاحات زیربنایی در عراق، مبارزه جدی با فساد، حل مشکل بیکاری، تصویب قانون انتخابات و مذاکره برای حل مشکلات اربیل و بغداد را در راس اولویتهای چهار سال آینده عراق دانست.
وی نوشت: انجام اصلاحات زیربنایی، حل مشکل بیکاری، تصویب قانون انتخابات که تضمین کننده شفافیت در انتخابات باشد و آغاز مذاکرات برای حل اختلافات اربیل و بغداد در چهارسال آینده اعتماد بین شهروندان و حاکمیت را بازخواهد گرداند.
به گزارش ایرنا، برهم صالح افزود: عراق در مبارزه با تروریسم هزینه سنگینی پرداخت کرد اما بدون شک ریشه کن کردن این تروریسم نیازمند ادامه همکاریهای منطقه ای و بین المللی است چرا که تروریسم در ارتباط مستقیم با امنیت همه کشورهاست.
رئیس جمهوری عراق با اشاره به وجود مشکلات متعددی مانند بحران آب، کنترل مرزها و سازماندهی فعالیتهای بازرگانی و توریسم مذهبی و فرهنگی از کشورهای همسایه عراق خواست برای رسیدن به توافقی جامع براساس احترام متقابل با عراق به تفاهم برسند.

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.