واکنش سفیر انگلیس به تحریم‌های جدید ترامپ علیه ایران: از آمریکا ناامید شده‌ایم

«کیم داروک» سفیر انگلیس در آمریکا روز جمعه با انتقاد از وضع تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، گفت که لندن از دولت آمریکا «ناامید شده است». وی گفت: ناامیدیم که می‌بینیم آمریکا از برجام خارج شده و تحریم‌هایی ضدایران را وضع کرده است.
واکنش سفیر انگلیس به تحریم‌های جدید ترامپ علیه ایران: از آمریکا ناامید شده‌ایم

«کیم داروک» سفیر انگلیس در آمریکا روز جمعه با انتقاد از وضع تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، گفت که لندن از دولت آمریکا «ناامید شده است».

وی در گفت وگو با خبرگزاری «سی‌‌بی‌اس» گفت: ناامیدیم که می‌بینیم آمریکا از برجام خارج شده و تحریم‌هایی ضدایران را وضع کرده است.
سفیر انگلیس با ابراز امیدواری برای تداوم حضور ایران در برجام افزود: اگر تهران تصمیم به خروج از این توافق بگیرد، مایه تاسف خواهد بود.
داروک در بخش دیگری از صحبت‌های خود درخصوص سیاست‌های دولت «دونالد ترامپ» و آداب خاص او از جمله استفاده افراطی از شبکه‌های اجتماعی گفت: نیازمند همکاری با حلقه مشاوران خارجی رئیس جمهوری آمریکا و بررسی توئیتر شده‌ایم.
وی با خودداری از پاسخ به پرسشی درخصوص تاثیر سیاست‌های ترامپ بر کشورهای اروپایی گفت: باید دید که روابط این آمریکا و اتحادیه اروپا به چه نحوی پیش خواهد رفت.
اتحادیه اروپا طی ماه های گذشته بارها آمریکا را برای خروج از برجام سرزنش و با وضع مجدد تحریم ها علیه ایران مخالفت کرده است.
این اتحادیه علاوه بر تبیین ساز و کاری برای حفظ کانال های مالی با ایران، قانونی را هم به تصویب رسانده است که به موجب آن، احکام جریمه احتمالی برای کسب و کارهای اروپایی که با ایران همکاری می‌کنند را به رسمیت نخواهد شناخت.
ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی، وضع تحریم های یکجانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی، به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است؛ اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داده است که این کشور به اهداف خود دست نخواهد یافت.

 

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.