یازدهمین سالگرد درگذشت قیصر امین پور در گتوند برگزار شد

با حضور شاعران و مسئولان شهرستان شوشتر و گتوند، یازدهمین سالگرد درگذشت قیصر امین پور در آرامگاه این شاعر در گتوند برگزار شد.
یازدهمین سالگرد درگذشت قیصر امین پور در گتوند برگزار شد

رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان گتوند در این مراسم ضمن گرامیداشت یازدهمین درگذشت قیصر امین پور از وی به عنوان شاعری برجسته و متعهد به نظام وانقلاب یاد کرد و گفت: این تعهد از رشد کردن در کنار خانواده و پدری انقلابی نشأت می گرفت که باعث شد چنین فرزند منحصر به فردی تحویل وارد جامعه شود.

حمید بهداروندی با اشاره به تعامل خوب هنرمندان در برگزاری این مراسم افزود: این گونه همایش ها برای چندمین بار توسط انجمن شعر قیصر امین پور در گتوند و ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان های شوشتر و گتوند برگزار شده است و ما به عنوان خادمان فرهنگ و هنر وظیفه داریم تا با برگزاری چنین مراسمی یاد و خاطره این شاعر بزرگ را گرامی بداریم.

رئیس انجمن ادبی شعر شوشتر نیز در این مراسم گفت: مراسم گرامی داشت یازدهمین سالگرد درگذشت قیصر امین پور به منظور اهمیت بخشیدن به این شاعر بزرگ برگزار شد تا با مطالعه اشعار قیصر امین پور جایگاه ادبی وی بیش از گذشته مشخص و مورد توجه قرار گیرد.

داود مالکی ادامه داد: برگزاری چنین مراسم هایی کمک خواهد کرد جوانان با مطالعه اشعار قیصر امین پور بیشتر متوجه اهمیت و نقش تأثیرگذار وی در شعر معاصر شوند.

دراین نشست صمیمی شاعران در وصف این شاعر برجسته کشور به شعرخوانی و پژوهش پرداختند.

قیصر امین پور یکی از شاعران بزرگ کشور و متولد ۱۳۳۸ در شهرستان گتوند بود که ۸ آبان ۱۳۸۶ به دلیل بیماری در تهران دار فانی را وداع گفت.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.