ملت ایران همیشه پایدار است

نائب ‌رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران پایدار است و ذلت، خواری و نوکری آمریکا را تحمل نمی کند.
ملت ایران همیشه پایدار است

مهدی چمران ظهر امروز در مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان اهواز با اشاره به مقاومت امام حسین (ع) برای بقای اسلام و دین، اظهار کرد: امروز باید یزید، شمر، ظلم و استکبار زمان خود و چهره آنها که پشت تبلیغات دروغین و فریبنده پنهان شده است را بشناسیم.

وی افزود: آمریکا شاه را روی کار آورد و تا سال ۵۷ با استکبار بر ایران حکومت کرد؛ شاهی که در خرداد سال ۱۳۴۲ ملت ایران را به خاک و خون کشید و امام راحل را در همین ایام به تبعید فرستاد.

چمران تصریح کرد: آمریکا برای عدم دستیابی به پیروزی انقلاب اسلامی همه توان خود را به کار گرفت ولی ما پیروز شدیم و آمریکا از همان زمان دشمنی خود را با ایران بیشتر کرد.

نائب ‌رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمنان ایران اسلامی قومیت‌های داخل کشور را تشویق به تجزیه طلبی کردند و عده ای مزدور را با هدف تجزیه طلبی از آذربایجان و کردستان تا خوزستان سیستان و بلوچستان جذب کردند چون استعمار همیشه در حال تجزیه کشورها است؛ ایران آباد، آزاد، مستقل و توانمند است و با تکیه به نیروهای داخلی و با حمایت مقام معظم رهبری همچنان ایستادگی می کند. آمریکا صدام جانی را واداشت که به مرزهای باز ایران اسلامی که هنوز ارتش را نساخته و سپاه قدرتمند را تشکیل نداده و در گیرودار انقلاب بود، حمله کند.

چمران تصریح کرد: صدام هشت سال با کمک آمریکا، انگلیس، فرانسه و سلاح های روسیه کمونیستی آن زمان موشک ها، هواپیماها، تانک ها و سلاح‌های شیمیایی آلمان به ایران حمله کرد و ایران هشت سال به تنهایی مقابل آنها ایستاده و مقاومت کرد تا با عنایت الهی و با بهای خون شهدا جانبازان آزادگان زنان و مردان مقاوم به پیروزی رسید

وی اظهار کرد: در ۲۰۰ سال گذشته تاریخ ایران، با هر جنگی آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان و پاکستان را از کشور جدا کردند ولی به میمنت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با نعمت خدادادی اعتقادات در مکتب ما امام راحل و شهدا در جنگ هشت ساله حتی یک وجب از خاک ایران جدا نشد و در مقابل سلامت ایران در دنیا چنان پیچید که آمریکا هنوز هم علیه ما نقشه چینی، توطئه ورزی و برنامه ریزی می کند تا ایران را از جایگاه خود پایین بکشد چون می داند پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیروزی امت اسلامی است.

نائب ‌رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: صدام به زباله دان تاریخ پیوست و لبنان و یمن بیدار شدند و حزب الله توانمند و متدین در مقابل اسرائیل ایستاد و در جنگ ۳۲ روزه چنان مقاومت کرد که اسرائیل از آرزوی نیل تا فرات امروز فقط نگران حفظ مرزهای خود است.

ایران پشت مرزهای اسرائیل رسیده است

چمران با بیان اینکه امروز ایران این افتخار را دارد که پشت مرزهای اسرائیل رسیده، بیان کرد: پول امت مسلمان از سوی آل سعود به آمریکا داده می شود و سلاح می خرند و به داعش می دهند تا بر سر مسلمانان بتازند و آنها را بکشند و عراق و سوریه را ویران کنند و در یمن انسان و کودک کشی کند

وی با بیان اینکه سال ۱۳۵۷ در چنین روزی دانش آموزان و دانشجویان به گلوله بسته شدند، تصریح کرد: همواره بعد از امضای تفاهم نامه با آمریکا، تحریم ها بلافاصله شروع شده و اگر استکبار با تبلیغات دروغین قصد ترساندن ایران را دارد و عوامل دروغین آنها در کشور این تبلیغات را تشدید می کنند باید بدانند که ملت ایران پایدار است و ذلت، خواری و نوکری آمریکا را تحمل نمی کند.

نائب ‌رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: ایران فقیر نیست و ثروت های خدادادی و جوانان برومند، دانشمند و متخصص و توانمند داریم و از نظر علمی و تخصصی توانستیم در رتبه های بالا قرار بگیریم.

چمران با بیان اینکه روزهای نخست دفاع مقدس ایران سلاح نداشت، گفت: ما با تفنگ برنو به جنگ عراق می رفتیم و وقتی که سلاح تمام می‌شد با مشت، چوب و سنگ علیه دشمن می‌جنگیدیم همان گونه که امروز فلسطینی ها می جنگند ولی امروز ایران هواپیماهای جنگی و موشک های دورپرواز را خودش می سازد و دشمن خواب موشک‌های ما را می بینند

وی تصریح کرد: به شرط اتحاد همه کشورهای مسلمان، همواره آماده دفاع از ایران و ملت های اسلامی هستیم ؛ کشورهای مسلمان باید با هم باشند و توطئه جدایی ملت‌ها را به خوبی درک کنند.

نائب ‌رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمنان برای برقرار نشدن دوستی و اتحاد، تبلیغات و تلاش ویژه‌ای دارند ولی ما آن را ایجاد و استکبار جهانی و آمریکا را به زانو در آورده ایم. اسرائیل تلاش می کند که محدوده مرزهای خود را حفظ کند و اگر بخواهد به تنگه هرمز نزدیک شوند باید بداند ارتش و سپاه در این تنگه بیدار آگاه و آماده مبارزه هستند همانگونه که آنها را به اسارت گرفتند و آمریکایی ها مثل کودکان می گریستند.

وی ادامه داد: تحریمی که ۱۳ آبان وعده داده بودند تا ملت ایران را به ستوه آورده و شکست دهند ولی امروز سراسر ایران به میدان آمدند تا نشان دهند همانند روزهای اول انقلاب استکبارستیز هستند.

چمران خاطرنشان کرد: ترور کور اهواز را رقم زدند ولی همه اقوام متحد ایرانی و مسلمان هستند و این اسلام ملیت و اخوت اسلامی را تشدید و دست اقوام را به هم نزدیک تر می کند. همه اقوام در مقابل دشمنان ایستاده و قطعا پیروزی بزرگ را در آغوش خواهیم گرفت.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.