آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید ‌باز هم هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با بیان اینکه دشمنی نظام سلطه با انقلاب اسلامی تمامی ندارد گفت: آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید ‌باز هم هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد.
آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید ‌باز هم هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اهواز اظهار داشت: تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ از سوی دانشجویان پیرو خط امام یک واکنش ملی و طبیعی علیه گردن‌کلفتی‌های آمریکا بود.

وی در واکنش به برخی حرف‎ها مبنی بر مغایرت این حرکت مردمی با معاهدات بین المللی افزود: ملت ایران به تمامی تعهدات بین المللی پایبند بوده و هست. خود ملت ایران یکی از بزرگترین قربانی‌های نظام سلطه است و ملت ایران، اهل پذیرش زورگویی و ظلم نیست.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان ادامه داد: ۱۳ آبان ۱۳۵۸ واکنش طبیعی یک ملت برای پاسداری از استقلال و آزادی خود بود و وقتی نهادهای بین المللی به وظایف خود عمل نمی‌کنند و از شاه مخلوع و فراری به جای تحویل به ایران و محاکمه آن در دادگاه صالحه، حمایت می‎کنند این طبیعی است ملتی نارضایتی خود را نشان دهد.

وی گفت: مدعیان معاهدات بین‌المللی در برابر هزاران سند مکتوب توطئه علیه ملت ایران که از سوی دانشجویان در لانه جاسوسی کشف شد چه پاسخی دارند. این توطئه‌ها با کدامین قوانین بین المللی همخوانی دارد؟ آیا سفارت یک کشور باید دنبال توطئه و براندازی یک انقلاب مردمی باشد؟

شفیعی بیان داشت: بعد از تسخیر برای همگان روشن شد که آن مکان نه سفارت یک کشور، بلکه مقر فرماندهی توطئه و آشوب علیه منافع ملت بود و در آن مکان همه کار، جزء کار سفارتی انجام می‌شد.

وی اظهار داشت: از نکات برجسته ۱۳ آبان تایید کامل این حرکت دانشجویان از سوی امام خمینی (ره) است. امام (ره) نه تنها تایید کردند بلکه اقدام دانشجویان را مورد تحسین قرار دادند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به اینکه امام (ره) فرمودند: این بزرگتر از انقلاب اول بود،گفت: این تعبیر حتی از این مسئله که گفته می شود ۱۳ آبان انقلاب دوم بود؛ بالاتر و ارزشمندتر است.

وی با اشاره به خباثت‌های شیطان بزرگ آمریکا گفت: اگر در سال‌های گذشته عده‌ای گمان می‌کردند با مذاکره و نرمش در مواضع می‌شود با آمریکا کنار آمد، اکنون معلوم شد این تصور، کاملاً غلط است.

شفیعی اظهار داشت: دشمنی نظام سلطه با انقلاب اسلامی ماهیتی است و تمامی ندارد. راهی جزء ایستادگی و مبارزه و پایداری نداریم. اینکه رئیس جمهور آمریکا در آستانه ۱۳ آبان دور جدید تحریم‌ها را اعمال می‌کند نشان می‌دهد که زخم نظام استکبار از ایستادگی ملت ایران التیام نیافته است.

وی در واکنش به اقدامات خبیثانه رئیس جمهور آمریکا در تحریم ملت ایران بیان داشت: این اقدامات نشان می‌دهد ملت ایران در ۱۳ آبان ۵۸ درست عمل کرده است و در «مرگ برآمریکا» و اینکه «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند» اشتباه نکرده است.

منبع:تسنیم

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.