راهپیمایی ۱۳ آبان امسال پرشورتر از گذشته خواهد بود

امام جمعه شهر چمران گفت: امسال شعار مرگ بر امریکا کوبنده‌تر و پرشورتر از گذشته خواهد بود چرا که جوانان امروز ما پرشورتر از بهمن ۵۷ هستند.
راهپیمایی ۱۳ آبان امسال پرشورتر از گذشته خواهد بود

حجت‌الاسلام سید منتصر هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با گرامیداشت فرا رسیدن یوم‌الله ۱۳ آبان اظهار کرد: ۱۳ آبان یادآور سه حادثه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، به خاک و خون کشیده شدن دانشجویان و دانش‌آموزان و تبعید امام خمینی (ره) از ایران به ترکیه است.

وی ادامه داد: امروز نیز استکبار دست از عداوت بر نداشته بلکه عداوت و کینه‌توزی آنان عمیق‌تر و پیچیده‌تر از گذشته شده و به خباثت و عداوت خود ادامه می‌دهد.

خطیب جمعه شهر چمران بیان کرد: امسال شعار مرگ بر امریکا کوبنده‌تر و پرشورتر از گذشته خواهد بود چرا که جوانان ۹۷ ما پرشورتر از بهمن ۵۷ هستند، در مقابل زیاده‌خواهی آنان ایستاده‌اند و تا زمانی که آمریکا دست از زیاده‌خواهی برندارد همانند گذشته در مقابل آنها خواهند ایستاد.

وی افزود: راهپیمایی ۱۳ آبان یعنی جوانان ما در مبارزه با استکبار خسته نشده و فریفته لبخند تلخ آمریکا نشده و از تهدید زشت آنان نترسیده‌اند. راهپیمایی ۱۳ آبان یعنی همانطور که آمریکا در طول انقلاب چه دفاع مقدس چه فتنه‌های مختلف شکست خورده در فتنه‌های حال و آینده قطعا و بدون تردید شکست خواهد خورد.

هاشمی عنوان کرد: راهپیمایی ۱۳ آبان یعنی هر زخمی که بر تن امت اسلام است، هر جنایتی که در جهان اسلام اتفاق می‌افتد عامل اصلی آن امریکاست. اگر امروز زن و مرد یمنی به خاک و خون کشیده می‌شوند عامل اصلی امریکاست. بنابراین ان‌شاءالله امسال مثل سال‌های گذشته جوانان ما در روز ۱۳ آبان پاسخ محکمی به یاوه‌گویی استکبار و امریکا خواهد داد.

امام جمعه شهر چمران در ادامه به حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه تعداد حجاج ایرانی در مراسم حج به یک میلیون نفر نیز نمی‌رسد اما آشپزخانه‌ها، هتل‌ها، رفت و آمدها و بهداشت و درمان از ماه‌ها قبل مهیا می‌شود، چرا برای اربعین حسینی یک‌دهم آن همت‌ها وجود ندارد؟

وی خاطرنشان کرد: چرا زائران اربعین باید برای برگشت سرگردان باشند؟ شاهد بودیم که در برگشت ممکن بود هر اتفاقی بیافتند و تمام عظمت اربعین را تحت‌الشعاع قرار دهد. اما با بصیرت و از خودگذشتگی زائران ایرانی مسئله‌ای که می‌توانست با سوءاستفاده بدخواهان تبدیل به فتنه‌ای شود به خوبی به پایان رسید. چرا برخی خیلی ساده از بعضی امور مهم می‌گذرند؟

هاشمی افزود: دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه و همچنین سازمان حج و زیارت باید برای بیش از دو میلیون زائر ایرانی تسهیلات قائل شوند که محترمانه و عزتمندانه سفر اربعین را داشته باشند. همانطور که ستاد اربعین داخل کشور فعال است باید در کشور عراق نیز ستاد اربعین فعالی تشکیل شود که کرامت و حرمت زائران اباعبدالله (ع) حفظ شود.

خطیب جمعه شهر چمران متذکر شد: جا دارد از تمام مواکب شهرستان بندر ماهشهر که در مرز شلمچه در موقعیت قمر بنی‌هاشم و همچنین در مسیر نجف به کربلا به زائران اربعین اباعبدالله (ع) خدمت‌رسانی کردند تقدیر و تشکر کنم.

وی اظهار کرد: همچنین از برادران عراقی که جای جای عراق از بصره تا نجف و از نجف تا کربلا و در مسیر کاظمین و سامرا در مسیرهای اصلی و فرعی سفره اطعام اباعبدالله (ع) را پهن کردند و خانه‌های خود را بر روی زائران گشوده بودند و به آنها خدمت‌رسانی کردند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

هاشمی ادامه داد: حضور مواکب ایرانی در کنار برادران عراقی نمونه واقعی یک اخوت و برادری ناگسستنی دینی، مذهبی بود. برخی باتوجه به فتنه‌های مختلف انتظار تضعیف این حماسه را داشتند اما شاهد بودیم گسترده‌تر و باعظمت‌تر از هر سال برگزار شد. این وعده پیامبر الهی که آتش حرارت محبت حسین در دل‌ها سال به سال افروخته‌تر خواهد شد به واسطه شیعیان و ارادتمندان سیدالشهدا (ع) محقق شده است.

امام جمعه شهر چمران در فراز دیگری از خطبه‌ها با تسلیت فرا رسیدن ۲۸ صفر شهادت پیامبر مکرم اسلام (ص) و سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و۳۰ صفر سالروز شهادت امام رضا (ع) گفت: اگر به دستورات قران و عترت پیامبر عمل شود دیگر مشکلی متوجه ملت و کشور نخواهد بود.

وی بیان کرد: قران و عترت پیامبر (ص) اختلاس و ربا را دو غده سرطانی تلقی می‌کند که با وجود آنها اقتصاد یک دولت نابود می‌شود. اگر امروز به دنبال حل مشکلات اقتصادی هستیم نسخه شفابخش آن در قرآن موجود است.

هاشمی افزود: قرآن معجزه می‌کند، معجزه اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی در قرآن است. قرآن کتاب معجزه است اگر به آن پایبند باشیم. نگاه غرب به خانواده را ببینید که ارزش‌ها را پایمال کرده، اما نگاه قرآن و عترت پیامبر به خانواده معجزه می‌کند. هر جا مشکل وجود داشته باشد نتیجه دوری از قرآن و عترت است.

خطیب جمعه شهر چمران در پایان با اشاره به روز وقف، اظهار کرد: از حجت‌الاسلام ناصر هویزه که در مدتی که مسئولیت اداره اوقاف شهرستان را داشت تلاش‌های مناسبی برای احیای موقوفات به خرج داد تشکر می‌کنیم. از مسئولی جدید این اداره انتظار می‌رود در بُعد احیای زمین ورودی شهر و فعالیت‌های قرآنی در شهر چمران که ظرفیت‌های فراوان و نیاز به حمایت دارد، فعالیت‌ها و تلاش‌های مناسبی داشته باشد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.