به سلیقه جنین خود احترام بگذارید

جنین انسان یکی از شگفت انگیزترین نشانه های معجزات خداوند است. بارها در خصوص تاثیر موسیقی، روحیه والدین، احساسات مادر و ... روی جنین  خوانده ایم. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید جنین هم سلیقه دارد.
به سلیقه جنین خود احترام بگذارید

جنین انسان یکی از شگفت انگیزترین نشانه های معجزات خداوند است. بارها در خصوص تاثیر موسیقی، روحیه والدین، احساسات مادر و … روی جنین  خوانده ایم. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید جنین هم سلیقه دارد.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، نتایج یک پژوهش بسیار جالب که توسط کالج سلطنتی بریتانیا انجام شده نشان می دهد جنین انسان سلیقه دارد. این به معنای تغییر تحرک، حالت بدن، خلق و خو و حتی سلامت جنین در شکم مادر بر اساس عوامل بیرونی است.

این پژوهش که بالغ بر ۱۲۰ مادر را در دوران بارداری تحت نظر داشت نشان داد جنین هر مادر نسبت به برخی موارد مثل موسیقی یا خوراکی ها واکنشی متفاوت دارد. برای مثال برخی از جنین ها نسبت به موسیقی کلاسیک و برخی دیگر نسبت به موسیقی پاپ واکنش های حرکتی نشان می دادند.

به سلیقه جنین خود احترام بگذارید

اگرچه نتایج این پژوهش به معنای حمایت و نگهداری سلیقه ای جنین نیست و همه جنین ها اصول مراقبتی یکسانی نیز دارند، اما عواملی مثل ژنتیک، عادات رفتاری والدین و نوع فضایی که مادر ۹ ماه بارداری خود را طی می کند در کل گیری سلایق جنین نقشی خیره کننده ایفا می کند.

بر همین اساس است که سرپرست این تیم پژوهشی ؛ دکتر سارا اندروز به مادران توصیه می کند تمامی نشانه های رفتاری کودک را به ویژه در ۴ ماه آخر بارداری به دقت رصد کنند. وی معتقد است اگر از دوران جنینی به واکنش های نوزاد دقت کنیم، فرزندانی سالم تر خواهیم داشت.

 

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.