میزان ورود و خروج زائران از مرز چذابه برابر است

رئیس پلیس راه خوزستان گفت: علاوه بر خروج زائران اربعین حسینی، شاهد ورود آنها به داخل کشور هستیم که نشان دهنده برابر بودن آمار ورود و خروج زائران است.
میزان ورود و خروج زائران از مرز چذابه برابر است

سرهنگ رضا دولتشاهی اظهار کرد: اوج رفت وبرگشت زائران اربعین حسینی به تدریج در حال شروع است و ورود زائران به کشور آغاز شد.

وی افزود: علاوه بر خروج زائران اربعین حسینی، شاهد ورود آنها به داخل کشور هستیم که نشان دهنده برابر بودن آمار ورود و خروج زائران است.

رئیس پلیس راه خوزستان با بیان اینکه در این دو مقوله یک نکته مشترک داریم و آن هم عجله زائران است، ادامه داد: زائرانی که می آیند می خواهند زودتر به کربلا برسند و زائرانی که از زیارت کربلا برگشته اند قصد دارند هرچه زودتر به خانه برسند.

سرهنگ دولتشاهی تصریح کرد: بیشترین مشکل ما در مرزها سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی است که واژگونی خودروها را در پی داشته  و آمار واژگونی ها هم متأسفانه روز به روز بیشتر می شود.

وی ادامه داد: زائرانی که از شلمچه می آیند قصد تردد سریع و رسیدن به خانه را دارند و به همین دلیل واژگون می شوند به همین دلیل روزانه حدود چهار فقره واژگونی خودرو به ویژه در محور شلمچه به بندرامام خمینی(ره) ثبت می شود

رئیس پلیس خوزستان گفت: در محور چذابه به سمت شهرستان حمیدیه نیز زائرانی که با خودروی شخصی باز می گردند خسته و خواب آلود هستند که این امر هم منجر به واژگونی می شود و متأسفانه این وضعیت هم در اهواز اتفاق می افتد.

سرهنگ دولتشاهی بیان کرد: چند روز قبل وضعیت آب و هوایی و بارندگی، گرد و خاک و مه آلود را با هم داشتیم و به همین دلیل شعاع دید کاهش و به شب که می رسیم وضعیت بدتر می شود.

وی به رانندگان توصیه کرد که با توجه به شرایط آب و هوایی سرعت خودرو را تنظیم کنند.

رئیس پلیس خوزستان در پایان گفت: ۱۲ تا ۱۳ هزار خودرو در پارکینگ چذابه وجود دارند و قسمت پارکینگ جنوبی هم به دلیل عدم زیرسازی مناسب، خروج خودروها را با مشکل مواجه کرده است ولی با خودروهای یدک کش آنها را خارج کردیم.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.