ناگفته‌هایی از روز اول سقوط هواپیمای تهران- یاسوج

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بیان ناگفته های حادثه دلخراش سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در سالروز این اتفاق ناگوار خبر داد.
ناگفته‌هایی از روز اول سقوط هواپیمای تهران- یاسوج

عزیز فیلی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه حادثه دنا دارای شرایط خاص و ویژه ای بود که وقت و هزینه زیادی از ما گرفت، گفت: این حادثه در محدوده مرزی استان اصفهان رخ داد اما همه اقدامات امدادرسانی آن در استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

وی با بیان اینکه این حادثه در محروم‌ترین استان و در خاص‌ترین نقطه این استان اتفاق افتاد ، اظهار داشت: متاسفانه این حادثه در بدو ورود ما به این استان رخ داد .

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این حادثه در نوک یکی از بلندترین قله های ایران و در ارتفاع بیش از ۴ هزار متری رخ داد، افزود: چنین حوادثی با این شرایط محیطی خاص کم اتفاق می‌افتد.

فیلی با تاکید بر اینکه حادثه سقوط هواپیمای شرکت آسمان در بدترین شرایط آب و هوایی رخ داد ، اذعان داشت: در زمان وقوع حادثه حقیقتا امکاناتی برای انجام عملیات جستجو و امدادرسانی در دست نداشتیم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سالگرد حادثه دنا ناگفته‌ها را خواهم گفت، اظهار داشت: متاسفانه در این حادثه از مرکز کشور آنگونه که لازم بود به ما کمک نشد.

فیلی با بیان اینکه پیش از این حادثه در مدیریت چنین حوادث هواپیمایی حضور داشته است، افزود: در بیشتر این حوادث ما تکه هایی سوخته از اجساد را تحویل خانواده ها می دادیم اما در این حادثه سعی کردیم کوچکترین قطعه از پیکر جانباختگان را با استفاده از آزمایش های ژنتیکی تحویل خانواده ها دهیم.

وی گفت: پس از اتمام جستجوی اجساد ، پیکر تمامی سرنشینان این هواپیما پس از چند ماه تلاش بی وقفه و در بدترین شرایط آب و هوایی پیدا و تحویل بازماندگان شد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.