مردم از سایت‌های رسمی بلیت هواپیما بخرند

به دنبال انتشار گزارش‌هایی مبنی بر بالا رفتن نرخ بلیت در بازار پروازهای اربعین و شکل‌گیری یک بازار سیاه جدید در این پروازها، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی این اتفاق را تکذیب کرد.
مردم از سایت‌های رسمی بلیت هواپیما بخرند

مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با ایسنا تصریح کرد: همان طور که پیش از این نیز در جریان جلسات میان مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و مسئولان شرکت‌های ایرانی مشخص شد، نرخ پروازهای اربعین در سال جاری نیز مانند سال‌های گذشته با نرخ مصوب اجرایی می‌شود.

وی افزود: پس از این تصمیم و باتوجه به احتمال تلاش برخی از سودجویان برای دور زدن این قیمت‌ها سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که تنها دفاتر و سایت‌های مجاز برای فروش بلیت هواپیما می‌توانند در این بخش فعالیت کنند و جز آنها کلیه فعالیت‌ها غیر قانونی خواهد بود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان این که سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن ایرلاین‌ها تمامی دفاتر و سایت های مجاز برای فروش بلیت را اعلام کرده‌اند، گفت‌: در چنین شرایطی از مردم می‌خواهیم که برای جلوگیری از فعالیت سود جویان و البته زیانده شدن خودشان به دلیل احتمال فروش بلیت تقلبی تنها از سایت های رسمی بلیت تهیه کنند.

اسعدی سامانی اضافه کرد: ما به طور شبانه‌روز این سامانه‌ها و دفاتر را رصد می‌کنیم تا امکان سودجویی یا بالا بردن قیمت بلیت در آنها وجود نداشته باشد. خوشبختانه تاکنون نیز هیچ گزارش رسمی مبنی بر دور زدن قیمت‌ها مشاهده نکرده‌ایم و در این صورت با آنها برخورد خواهیم کرد. از این رو اگر مردم قصد سفر به کربلا و نجف را دارند، در این ایام باید تلاش کنند که تنها با حضور در دفاتر یا سایت‌های رسمی خرید خود را انجام داده و به سایر سایت‌ها اعتماد نکنند.

پس از اتفاقاتی چند سال قبل در بازار بلیت پروازهای اربعین رخ داد و باعث بالا رفتن نرخ بلیت شد، سازمان هواپیمایی با همکاری ایرلاین ها برای پروازها نرخ های مصوبی را در نظر می گیرد و امسال نیز نرخ هایی به این منظور نهایی شد.

بر اساس مصوبات امسال نرخ بلیت پرواز نجف-تهران-نجف دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای پروازهای مشهد دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. در روزهای گذشته شایعاتی درباره بالا رفتن نرخ بلیت و شکل گیری بازار سیاه مطرح شده بود که تاکنون سازمان هواپیمایی کشوری نیز این موضوع را تایید نکرده است.

با بالا رفتن نرخ ارز و حذف ارز ایرلاین ها نرخ پروازهای داخلی و خارجی افزایش یافته بود که با پیگیری های صورت گرفته برای پروازهای داخلی نیز نرخ های مصوبی در نظر گرفته شد.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.