فعالیت باجه‌های تحویل ارز دولتی اربعین ۲۴ ساعته شد

رئیس کمیته ارتباطات مجلس گفت: 50 باجه بانک ملی برای ارائه ارز به زائران فعال است که باوجود فعالیت 24 ساعته باجه‌ها در هر روز 30 هزار نفر می‌توانند ارز بگیرند و نیازمند دیپلماسی فعال برای افزایش تعداد باجه‌ و تأمین اسکناس هستیم.
فعالیت باجه‌های تحویل ارز دولتی اربعین ۲۴ ساعته شد

رمضانعلی سبحانی‌فر رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره مشکل تأمین ارز زائرین اربعین، اظهار داشت: دیروز کمیته ارتباطات مجلس جلسه ای با مدیران بانک مرکزی دراین رابطه داشت که طی آن مقرر شد فعالیت تمامی باجه ها تحویل ارز ۲۴ ساعته شود و علیرغم این دستور نیاز به دیپلماسی فعال برای برطرف مشکل تأمین ارز زائرین اربعین داریم.

وی توضیح داد: قرار بود زائرین اربعین از طریق اپلیکیشن بله برای دریافت دینار دولتی ثبت‌نام کنند که یک میلیون نفر در این اپلیکیشن ثبت‌نام کردند و مردم به بانک پول‌ واریز کردند تا در کشور عراق ارز دریافت کنند.

به گفته وی، در حال حاضر ۵۰ باجه بانک ملی برای ارائه ارز فعال است و تاکنون برای ۲۰ هزار نفر ارز تأمین شده است.

وی ادامه داد: از امروز نیز باجه‌ها ۲۴ ساعته شده‌اند و با این حال حداکثر هر روز به ۳۰ هزار نفر می‌توانند پاسخگو باشند.

وی تأکید کرد: اکنون باید دیپلماسی فعالی داشته باشیم که طرف عراقی بستر افزایش تعداد باجه‌ها و تأمین اسکناس مورد نیاز را فراهم کند تا مردم بیش از این دچار مشکل نشوند.

علیرغم دستور برای ۲۴ ساعته شدن باجه های تحویل ارز دولتی، در ساعات پایانی شب گذشته در مرز شلمچه ماموران عراقی از ادامه فعالیت باجه ها جلوگیری و آغاز به کار دوباره باجه ها را از صبح فردا اعلام کردند.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.