شهر چمران با کم‌ترین بارندگی دچار بحران می‌شود

سرپرست شهرداری چمران گفت: شهر چمران با کم‌ترین میزان بارندگی دچار بحران می‌شود.
شهر چمران با کم‌ترین بارندگی دچار بحران می‌شود

حسین قمری ظهر امروز در جلسه ستاد بحران این شهر اظهار کرد: از هم‌اکنون باید تمهیدات لازم را برای فصل بارندگی اندیشید. در شهر چمران بحران فقط بارندگی نیست و همه ارگان‌ها و ادارات در جلوگیری از وقوع این بحران‌ها نقش دارند.

وی ادامه داد: وجود نیزار ورودی و سیل‌شکن شهر چمران یکی از مواردی که در هنگام وقوع بارندگی می‌تواند بحران‌آفرین باشد.

سرپرست شهرداری چمران بیان کرد: مسائل ریز و درشت دیگری نیز در شهر وجود دارد که در صورت عدم توجه به آنها هرکدام می‌تواند به بحران جداگانه‌ای تبدیل شود.

وی با بیان اینکه نیزار چمران مهم‌ترین دغدغه مدیریت شهر است، گفت: پروژه خشکاندن نیزار در دستور کار قرار دارد، پس از تأمین اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز و در سال ۹۸ این پروژه به سرانجام خواهد رسید.

قمری خاطرنشان کرد: سیستم پمپاژ سیل‌شکن غیرفعال است و در صورت وقوع کوچک‌ترین بارندگی وضعیت بحرانی برای شهر ایجاد خواهد شد.

سرپرست شهرداری چمران یادآور شد: یکی دیگر از معضلات شهر چمران ورود فاضلاب شهری به جوی‌های روباز است و متأسفانه همین موضوع مشکلات فراوانی برای شهر و شهروندان ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: برای حل این مشکل باید هرچه سریع‌تر فکر چاره‌ای اندیشید و اقدامات عملی مؤثری در این ارتباط انجام داد.

قمری در پایان با تأکید بر لزوم آمادگی کامل مجموعه مدیریت شهر چمران برای فصل بارندگی، گفت: ژنراتورهای برق باید برای زمان بارندگی و خاموشی‌ها آماده باشند. با فرمانداری بندر ماهشهر نیز برای خریداری سه پمپ از محل اعتبارات شورای راهبردی مکاتبه خواهیم کرد تا مشکل پمپاژ آب‌های سطحی و فاضلاب برطرف شود.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.