مردم چمران از اعضای شورا انتظار دارند شفاف‌تر عمل کنند

امام جمعه شهر چمران گفت: مردم چمران از اعضای شورا انتظار دارند شفاف‌تر عمل کنند. تصمیمات داخل اتاق بدون مشورت با مردم و بدون شفاف‌سازی یک نوع احتکار است.
مردم چمران از اعضای شورا انتظار دارند شفاف‌تر عمل کنند

حجت‌الاسلام سید منتصر هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۲۰ شرکت و بانک ایرانی به بهانه حمایت از تروریسم اظهار کرد: این موضوع نمونه کوچک عدم تعهد و وفاداری آمریکا به لوایح و قوانین بین‌المللی است.

وی افزود: تصویب لایحه منع حمایت مالی از تروریسم در مجلس شورای اسلامی، آمریکا خوب جوابی به مجلس داد و نشان داد برخی ساده لوحانه و غیر مسئولانه به بعضی امور نگاه می‌کنند. آمریکا دنبال بهانه‌های مختلف برای تمدید تحریم‌ها است و نمی‌خواهد به هیچ وجه تحریم‌ها برداشته شود. امروز تروریسم، فردا بحث موشکی و بعدش حقوق بشر و قانون اساسی و سپس اصل اسلام است.

خطیب نماز جمعه شهر چمران در ادامه با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی و مراسم بزرگ پیاده‌روی این ایام گفت: مناسب است خیران در این ایام محدود فرصت بی‌نظیر اربعین را مغتنم بشمارند و در کنار مواکب، هیئت‌ها و زائران باشند.

وی ادامه داد: اربعین جلوه‌ای از اخلاق حقیقی اسلام است. مؤمنانی که وسیله نقلیه دارند می‌توانند با ایجاد کمپین نذورات نقل و انتقال زوار به مرز شلمچه، در این عمل مهم شرکت کنند. مشارکت در اطعام اربعین به مواکب و ایستگاه‌های صلواتی موجود در شلمچه و مناطق دیگر در کشور عراق، همچنین دید و بازدید خانوادگی از مرز شلمچه که محل خروج زائران به سمت کربلای معلی است را به شهروندان و محبان اهل بیت (ع) سفارش می‌کنم.

هاشمی بیان کرد: توسل و کمک به اربعین در کنار اظهار محبت به سیدالشهداء که یک امر دینی به شمار می‌رود کمک به حل مشکلات مردم است، چون روحیه انقلابی زنده و روحیه پاک و تقوا مداری و خداترسی در انسان تقویت می‌شود.

امام جمعه شهر چمران افزود: این مسأله قطعاً تاثیر مهمی بر قبح گناهانی همچون احتکار و اختلاس دارد، تمام مقولات اجتماعی و اعتقادی مرتبط با یکدیگر هستند. در صورتی که به اعتقادات وحیانی احترام گذاشته شود مشکلات اجتماعی و در پی آن اعتقادات حل خواهد شد.

وی در فراز دیگری از خطبه‌ها به حضور بانوان در ورزشگاه آزادی، اشاره کرد و گفت: هر گناهی به اندازه حجمش گناه است، هر گناهی به اندازه حجم فسادش باید با او برخورد شود و وجود مشکلات اقتصادی نباید ما را از حقیقت انقلاب وهدفمان که اسلام است و شامل تعهدات فراوانی به آن است غافل کند.

هاشمی خاطرنشان کرد: ملت متعهد انقلابی همانطور که از فساد اقتصادی و اختلاس و احتکار نگران است از بحث‌هایی که از گناه و اختلاط و هیجانات غیر کنترل شده مختلط ایجاد می‌شود نگران است. موافقت و مخالفت باید از طریق شرع و مرجعیت شرع حل شود.

خطیب جمعه شهر چمران یادآور شد: مسأله فقط ورزشگاه آزادی نیست، اغلب شهرستان‌ها ورزشگاه و تماشاگر دارند و کنترل آنها غیر ممکن خواهد بود، چون طبیعت زمین فوتبال و ورزش طبیعت هیجان و شور است نه زمین سکوت و صلوات، لذا باید حکیمانه و مسئولانه این موضوع حل شود.

وی در ادامه اظهار کرد: بعضی دغدغه و مشکلات شهری در چمران وجود دارد که ان‌شاءالله بعد ایام اربعین بیان خواهد شد، در حال حاضر به احترام این ایام که تمام دل‌ها و جان‌ها متوجه زیارت سیدالشهداء است به این مقدار اکتفا می‌کنیم.

هاشمی افزود: فقط اشاره‌ای به این موضوع داشته باشم که اعضای شورای شهر می‌توانند در کنار پیگیری امورات محوله به آنان در موقعیت قمر بنی هاشم در مرز شلمچه، حضور پررنگی بین مردم در برهه حساس داشته باشند. مردم از اعضای شورا انتظار دارند شفاف‌تر عمل کنند. تصمیمات داخل اتاق بدون مشورت با مردم و بدون شفاف‌سازی یک نوع احتکار است.

امام جمعه شهر چمران در پایان با اشاره به افتتاح مرکز اسلامی بانوان حضرت معصومه (س) در این شهر گفت: در این مرکز دوره‌های سه ساله دین‌شناسی و تربیت مبلغ دینی توسط خواهران طلبه بومی شهر برگزار می‌شود و از خواهران و بانوانی که نسبت به امر تبلیغ دین اشتیاق دارند انتظار می‌رود از این کلاس‌ها بهره مناسب و کافی را ببرند و برای پیگیری و ثبت‌نام به محل دفتر امام جمعه مراجعه کنند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.