حمایت اروپا و آسیا از برجام، محکومیت آمریکا

شرکت کنندگان در اجلاس اروپا-آسیا ضمن حمایت صریح از توافق هسته‌ای ایران، سیاست های اقتصادی دولت آمریکا را محکوم کرده و خواستار چندجانبه گرایی و احترام به قوانین سازمان تجارت جهانی شدند.
حمایت اروپا و آسیا از برجام، محکومیت  آمریکا

رهبران و نمایندگان ۵۱ کشور از اروپا و آسیا روز جمعه در بروکسل گرد هم آمدند تا اقدامات مشترک خود برای مقابله با جنگ تجاری آمریکا و حمایت از تجارت آزاد جهانی را هماهنگ کنند.

کشورهای شرکت کننده در این اجلاس تشکیل دهنده دوسوم اقتصاد جهان، ۵۵ درصد از تجارت جهانی، و ۶۰ درصد از جمعیت کل دنیا بودند.

اجلاس اروپا-آسیا در بیانیه پایانی خود که نشان دهنده مخالفت صریح با سیاست های دولت آمریکا بود، توافق هسته ای ایران (برجام) را تحسین کرده و حفظ این توافق چندجانبه را در راستای احترام به موافقت نامه های بین المللی و ارتقای امنیت، صلح و ثبات جهانی برشمردند.

بیانیه این اجلاس مهم که شامل نمایندگانی از اتحادیه اروپا و انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (آسه آن) هم بود، بر لزوم حفظ تجارت آزاد جهانی و احترام به قواعد چندجانبه گرایی در اقتصاد تاکید کرد.

دولت آمریکا علی‌رغم مخالفت‌های جهانی، از چندین توافق بین المللی و چندجانبه از جمله توافق آب‌وهوایی پاریس و توافق هسته‌ای ایران خارج شده است.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.