افشای دست داشتن «حسنی مبارک» در بزرگ‌ترین عملیات ترور

فرزند «رفعت المحجوب» رئیس مجلس نمایندگان اسبق مصر، مدعی شد «حسنی مبارک» رئیس جمهور پیشین این کشور در ترور پدرش نقش دارد.
افشای دست داشتن «حسنی مبارک» در بزرگ‌ترین عملیات ترور

«اَیمن» فرزند «رفعت المحجوب» گفت که برخی شخصیت‌های نظام سیاسی دوره حسنی مبارک در ترور پدرش دست داشته‌اند.

المحجوب افزود که «زکریا عزمی» رئیس دفتر ریاست‌جمهوری در دوره مبارک، شخصا او را تهدید کرده بود که اگر خواهان ادامه حیات خود و برادرانش است، از افشای این مسئله خودداری کند.

به نوشته روزنامه الکترونیکی «رأی‌الیوم»، رفعت المحجوب و تیم همراه او در سال ۱۹۹۰ به طرز مشکوکی به قتل رسیدند و پس از آن اخباری درباره علت ترور وی منتشر شد مبنی بر اینکه المحجوب از مشارکت مبارک و «صفوت الشریف» رئیس اسبق مجلس شورای مصر در فروش سلاح در داخل مصر و خارج از آن اطلاع داشت و تهدید کرده بود که آن را برای افکاری عمومی افشا خواهد کرد.

المحجوب ۱۲ اکتبر ۱۹۹۰ در حین عبور خودروی وی از پل قصر النیل مقابل هتل سمیرامیس در قاهره، هدف تیراندازی گسترده قرار گرفت و کشته شد.

گروهی از افراد جهادی به دست داشتن در ترور وی متهم شده و حکم اعدام برای آنها صادر شد اما پس از آن دادگاه فرجام‌خواهی حکم اعدام آنها را به ۱۰ سال حبس کاهش داد و قضیه ترور وی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

عملیات ترور المحجوب یکی از بزرگ‌ترین عملیات ترور در دهه ۹۰ در مصر بود زیرا هدف اصابت ۸۰ گلوله در نواحی مختلف بدنش قرار گرفته بود.

 

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.