روسیه: سامانه اس-۳۰۰ کاملا دفاعی است و ارتباطی به آمریکا ندارد

مدیر بخش کنترل تسلیحات و منع گسترش سلاح های (کشتار جمعی) وزارت امور خارجه روسیه، ادعای آمریکا مبنی بر اینکه تحویل تسلیحات اس-300 به سوریه امنیت آمریکا را بر هم می زند، را دروغ خواند.
روسیه: سامانه اس-۳۰۰ کاملا دفاعی است و ارتباطی به آمریکا ندارد

ولادیمیر یرماکوف روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی خبرگزاری ریانووستی گفت: طرف آمریکایی زمانی که می گوید ارسال تسلیحات اس-۳۰۰ به روسیه، امنیت ملی آنها را مختل می کند، دروغ می گوید.

مقام وزارت امورخارجه روسیه خاطرنشان کرد: این سیستم ها کاملاً دفاعی هستند و به همین دلیل ادعای طرف آمریکایی در مورد اهداف تحویل این تسلیحات به سوریه دروغ است.

وی گفت: ارسال این تسلیحات (اس-۳۰۰ به سوریه) علیه اسرائیل نیست و تل آویو شریک مسکو است.

یرماکوف ادامه داد: هیچ دلیلی وجود ندارد که بر اساس آن روسیه قرارداد محدودیت موشک های کوتاه و میان برد را نقض کرده باشد.

وی افزود: آمریکا با استقرار سکوهای پرتاب موشک ام.ک.۴۱ در رومانی این قرارداد را نقض کرده است.

به گزارش ایرنا، «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه در بیانیه ای که روز گذشته (دوشنبه) در پایگاه اینترنتی وزارت دفاع روسیه منتشر شد، اعلام کرد: سوریه سامانه پدافند هوایی اس – ۳۰۰ را ظرف دو هفته آینده به سوریه ارسال می کند که از قدرت دفاعی بالایی برخوردار بوده و تحویل آن به ارتش سوریه توانمندی دفاعی آن را بالا خواهد برد.

روزنامه روسی «کامرسانت» نیز گزارش داد: مسکو چهار گردان از سامانه موشکی اس – ۳۰۰ را به سوریه خواهد فرستاد که ممکن است به شش تا هشت گردان افزایش یابد.

این روزنامه به نقل از منابع خود، هدف از ارسال این سامانه را حمایت از تأسیسات موجود در ساحل سوریه و پوشش مرزهای این کشور و سرزمین های اشغالی و نیز مرزهای سوریه با اردن، عراق و لبنان اعلام کرد.

 

 

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.